„Tresowanie Motyli”  – taneczna opowieść na scenie ANS

Już w sobotę 9 grudnia, o godz. 17 na scenie auli Akademii Nauk Stosowanych będzie można obejrzeć wyjątkowy spektakl. Spektakl nosi tajemniczy tytuł „Tresowanie Motyli” i jest opowieścią o tym, jak dzielność i grzeczność czynią z wolnych motyli okazy uwięzione w gablotach. 

– Spektakl powstał w ramach projektu „Stop Przemocy wobec Kobiet”, ale naszą intencją nie było opowiedzenie oczywistej i zero-jedynkowej historii kata i ofiary. Chciałyśmy raczej poddać refleksji to, co czyni nas tak bezbronnymi wobec różnych naruszeń, a to z pewnością są rodzinne i kulturowe  opowieści o grzeczności i dzielności – mówią autorki projektu Edyta Mikołajewicz i Magda Makowska, założycielki Sceny Poruszenia.

Mieliśmy być dzielni, grzeczni, nie bać się, nie błaznować. Szybko uczymy się, że emocje trzeba tłumić. Nikt nie zachwycał się tym jak pięknie się smucimy, złościmy, bo przecież „złość piękności szkodzi”, a płaczą histeryczki.  „Tresowanie Motyli” to taneczna opowieść o uwięzieniu w słowach.

Centrum Aktywnych Kobiet włącza się w promocję tego spektaklu i bierze go pod swoje skrzydła, bo uważamy, że otwieranie ludzi na czucie i wyrażanie emocji w dobie kryzysu zdrowia psychicznego, jest szczególnie ważne. Refleksja nad własnym doświadczeniem i możliwość przejrzenia się w sztuce, jak w lustrze może być wspierającym i otwierającym doświadczeniem – dodają Małgorzata Szlag i Anna Rzepka z CAK.

Część środków ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczona na utworzenie grupy wsparcia dla osób z doświadczeniem przemocy a o szczegółach wydarzenia można przeczytać tutaj

/KLIK/  https://fb.me/e/3fKqdpCI8

Skip to content