Protest uczniów, chcą by autobusy wróciły do centrum

Po raz kolejny wraca temat zmian kursowania autobusów MPK. Przypomnijmy, od miesiąca autobusy linii 11, 24, 43, 47 i 49 nie dojeżdżają już do rynku, a swoją trasę zaczynają i kończą na ul Ogrodowej, obok Parku Strzeleckiego. Wg. urzędników pomoże to ograniczyć ruch w ścisłym centrum miasta.

Ta decyzja była dużym zaskoczeniem a teraz staje się dużym problemem dla mieszkających poza Nowym Sączem uczniów, którzy uczęszczają do szkół zlokalizowanych w centrum. Aby zdążyć na autobus i nie czekać kolejnej godziny lub dwóch, muszą zwalniać się z lekcji, wielu z nich spóźnia się także na pierwszą lekcję (co potwierdzają dyrektorzy szkół). Dlatego młodzi ludzie zwrócili się z prośbą o pomoc do Młodzieżowej Rady Miasta a ta negatywnie zaopiniowała decyzję o zmianie kursów. Opinia trafiła już do Rady Miasta, prezydenta i Wydziału Komunikacji UM.

W sprawie przywrócenia kursów do centrum interpelował już radny Wojciech Piech, teraz swoją pomoc w tej sprawie obiecał Młodzieżowej Radzie Miasta radny Maciej Prostko.

Szczegóły w materiale fimowym.

Skip to content