Deklaracja miłości do Sandecji – czyli uchwała bez zobowiązań

Konsternację wśród radnych wzbudził, przedstawiony podczas ostatniej sesji, prezydencki projekt uchwały w sprawie deklaracji dotyczącej dofinansowania z budżetu miasta MKS Sandecja. W lakonicznym uzasadnieniu uchwały można było przeczytać, że aby utrzymać klub na dotychczasowym poziomie, konieczne jest podejmowanie działań mających na celu co najmniej utrzymanie wsparcia finansowego ze środków budżetowych.

Jaki jest cel składania takich deklaracji, pytali radni. Jak zuważył radny Józef Hojnor, już przy powoływaniu spółki akcyjnej miasto zobowiązało się do finansowania Sandecji. Możemy wyrażać miłość do Sandecji i głosować za czymś, co nie skutkuje finansowymi konsekwencjami, mówił z kolei radny Grzegorz Fecko. A jak dodawał radny Michał Kądziołka, do tej pory Rada Miasta zawsze wyrażała zgodę na wspieranie Sandecji, więc ta uchwała nie wnosi nic nowego.

Radni apelowali także do prezydenta o zwołanie specjalnej sesji, podczas której zostanie przedstawiony plan sportowy i finansowy spółki oraz informacja dotycząca wynagrodzeń zawodników.

Szczegóły w materiale filmowym.

Skip to content