Co dalej z sądecką starówką? To miejsce z roku na rok coraz bardziej wymiera.

Opustoszałe centrum, zamykane sklepy i restauracje oraz puste, czekające na najemców lokale – sądecka starówka wymiera i ten proces trwa od kilku już lat.

Czy są sposoby na ożywienie centrum Nowego Sącza – zacznijmy od tego na co mamy realny wpływ, mówi radny Grzegorz Fecko. Jego zdaniem klienci nie przyjeżdżają tutaj na zakupy czy jedzenie bo wybierają galerie handlowe, ze względu na miejsce do parkowania. Rozwiązaniem mogłaby być redukcja wszystkich dwupasmowych jezdni biegnących w jednym kierunku na rzecz dodatkowych miejsc postojowych. Dodatkowo na wyłączonym pasie ruchu mogłyby powstać ścieżki pieszo-rowerowe.

Prezydent Ludomir Handzel, w trakcie kampanii wyborczej, obiecywał ożywienie starówki – przypomina radny Michał Kądziołka. Jak mówi, zgłaszają się do niego zaniepokojeni przedsiębiorcy z prośbą o pomoc.

Radni PiS apelują o stworzenie specjalnej rady, która zajmie się problemem starówki. Z kolei radny Grzegorz Fecko zachęca do udziału w publicznej debacie, liczy że pomysłami zainteresuje się prezydent i dyrektor MZD.

Szczegóły w materiale filmowe.

Skip to content