Rusza rewitalizacja Kocich Plant – zamknięte przejście

W związku z rozpoczęciem prac związanych z rewitalizacją Placu Krasińskiego („Kocie Planty”), zamknięte zostało przejście pomiędzy ul. Jagiellońską a ul. Jadwigi Wolskiej- informuje Urząd Miasta Nowego Sącza.

Teren budowy przekazano wykonawcy 15 kwietnia. W ramach inwestycji ma powstać między innymi zbiornik retencyjny wraz z drewnianą kładką, ogród sensoryczny, ogród dydaktyczny, fontanna i ekologiczny plac zabaw. Wzdłuż ulicy Jagiellońskiej znajdzie się taras z widokiem w kierunku wschodnim a przy zejściu w stronę ul. Wolskiej taras dolny. Zaprojektowano również wiele elementów małej architektury, w tym 16-metrową zjeżdżalnię terenową oraz mały zestaw wspinaczkowy.

wizualizacja UM Nowego Sącza

Wykonawca inwestycji został wyłoniony początkiem kwietnia. Jest nim firma Star z Żabna, która w przetargu złożyła najtańszą ofertę, wynoszącą niemal 1,5 mln zł. Połowa kosztów inwestycji to dofinansowanie w ramach konkursu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Miasto z klimatem – zielono-niebieska infrastruktura”. Prace mają się zakończyć 1 lipca 2021 roku.

Skip to content