Będą zmiany w prezydium, radni negocjowali przy „okrągłym stole”

Udało się, przynajmniej na razie, osiągnąć kompromis w Radzie Miasta. Po tym, jak w ubiegłym tygodniu trzeba było przerwać obrady, bo część radnych w ogóle nie zalogowała sie do systemu, doszło o spotkania Iwony Mularczyk z przedstawicielami klubów: Koalicji Obywatelskiej, Koalicji Nowosądeckiej i Sojuszu dla Nowego Sącza.

Szefowie trzech klubów zarzucili przewodniczącej, że zwołała nadzwyczajną sesję niezgodnie z prawem, stąd decyzja o bojkocie obrad. Z kolei Iwona Mularczyk stwierdziła, że sesja została zwołana prawidłowo, natomiast sprzeciw niektórych radnych budzi, wprowadzony na prośbę mieszkańców, wniosek z prośbą o dyskusję na temat zagospodarowania odpadów komunalnych w mieście.

Ostatecznie, po blisko godzinnej dyskusji, udało się dojść do porozumienia. Podczas wtorkowych obrad został procedowany tylko jeden punkt, dotyczący gospodarki odpadami. Pozostałe zostały przeniesione na kolejną, zaplanowaną na 4 maja sesję. W jej trakcie prawdopodobnie dojdzie także do zmian w prezydium.

Szczegóły w materiale filmowym.

Skip to content