Aktywiści Nowy Sącz zapraszają na Patriotyczny Marsz Sądeczan

fot. Aktywisci/NowySacz

Aktywiści Nowy Sącz już po raz kolejny zachęcają mieszkańców regionu do wzięcia udziału w marszu patriotycznym organizowanym z okazji 3 Maja.

Podobnie jak w roku poprzednim spotkanie rozpocznie się punktualnie o godzinie 12.00 przy budynku Dworca PKP w Nowym Sączu. Stamtąd uczestnicy marszu przejdą Alejami Batorego, Alejami Wolności przez Planty, mijając dąb Wolności aż do Rynku, gdzie uroczystość będzie miała swoje zakończenie.

-3 go Mają niezależnie od pogody, choć mamy nadzieję, że będzie piękna, chcielibyśmy wspólnie z Sądeczanami uczcić święto naszej Flagi. Porozmawiać o jej historii i wielkim znaczeniu.
Będzie biało-czerwono, będzie pięknie!
Zapraszamy wszystkich bardzo, bardzo serdecznie z całymi rodzinami. Uhonorujmy wspólnie nasze barwy i flagę oraz przypomnijmy sobie czym jest patriotyzm, pokażmy naszym dzieciom jak piękne są kolory biały i czerwony! Dlatego przyjdźcie
z rodzinami i przyjaciółmi– zachęcają organizatorzy marszu.

Patriotyczny Marsz Sądeczan będzie odbywał się pod hasłem „Jestem Polakiem i mam obowiązki polskie”.

Aktywiści Nowy Sącz mają też inny pomysł na uczczenie przypadającego 2 maja Święta Flagi. W związku z zbliżającym się świętem chcą zaprosić wszystkich Sądeczan do zabawy na Facebooku. Osoby, które chcą wziąć w niej udział powinny oznaczyć 5 znajomych i nakłonić ich do wywieszenia naszych barw narodowych za okno do 48h od oznaczenia. Flaga musi wisieć przynajmniej do wyżej wymienionego święta.

Przypominam przy okazji o kodeksie flagowym.
Osoby które nie zdążą do tego czasu wywiesić flagi będą zobowiązane wesprzeć lokalną inicjatywę budowania pomnika ofiar „Rzezi Wołyńskiej” – https://pomagam.pl/pomnik-nowy-sacz
– dodają organizatorzy zabawy.

Szczegółowe informacje na temat zabawy a także Marszu Patriotycznego można znaleźć na stronie

https://www.facebook.com/events/439856867942270

Skip to content