Białe koszulki i krótkie spodenki. Policjanci wsiedli na rowery

Wczoraj (20 maja) po raz pierwszy w tym sezonie na ulicach Nowego Sącza oraz ścieżkach rowerowych na terenie powiatu pojawili się policjanci na jednośladach. Patrole rowerowe swoją obecnością oddziałują nie tylko prewencyjnie, ale także podejmują interwencje wobec osób naruszających przepisy prawa, a dzięki jednośladom mundurowi z łatwością mogą dotrzeć w trudno dostępne rejony.

odobnie jak w poprzednich latach wraz z nadejściem wiosennej aury ruszyły patrole rowerowe. Służbę z wykorzystaniem jednośladów pełnią odpowiednio do tego przeszkoleni funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, którzy rower wykorzystują zarówno jako środek transportu, jak również jako narzędzie w prewencyjnych działaniach. Ich umundurowanie różni się od umundurowania policjantów, których możemy na co dzień spotkać w terenie – mają białe koszulki z napisem „Policja” z pagonami ze stopniami służbowymi oraz krótkie spodnie. W celach bezpieczeństwa, zamiast czapki z daszkiem, posiadają kaski rowerowe. Poza tymi różnicami, policjanci pełniący służbę na jednośladach są tak samo wyposażeni i uzbrojeni, jak funkcjonariusze w patrolach pieszych czy zmotoryzowanych.

Głównym zadaniem tych patroli będzie pilnowanie porządku w centrum miasta, jednak w razie konieczności będą też kierowane w dowolne rejony – wszędzie tam, gdzie poruszanie się samochodem jest utrudnione lub niemożliwe. Nabrzeża sądeckich rzek, trasy rowerowe na terenie miasta i powiatu, parki miejskie czy wąskie uliczki między blokami to teren, gdzie doskonale sprawdzi się rower, a same interwencje będą przeprowadzane szybciej i sprawniej.

 1. Wojewoda Małopolski
  Marszałek Województwa Małopolskiego
  Wojewódzki Komendant Policji w Krakowie

  Doprowadzić Handzla i Komendanta Policji w Nowym Sączu do prokuratora pod zarzutem popełnienia przestępstwa !!!
  Przestępstwo to polega na tworzeniu zagrożeń życia, zdrowia i mienia kierowców i pieszych na skrzyżowaniach Nowego Sącza wskutek braku sygnalizacji świetlnej, wyłączania sygnalizacji świetlnej lub braku kierowania przez policję ruchem !!!
  Przykłady skrzyżowań:
  Al. Piłsudskiego – 1 Brygady
  Al. Piłsudskiego – Gorzkowska
  Al. Pilsudskiego – Wiśniowieckiego
  Węgierska – Radziecka
  Rondo przy Szpitalu
  Wyjazd z Galerii Sandecja w Wegierska
  Wyjazd z Galerii Szubryt w Tarnowską
  1 Brygady – Freislera

  Kierowcy ryzykuję utratą życia i zdrowia próbując włączyć się z dróg podporządkowanych w drogi główne na tych skrzyżowaniach !!!

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Warto zobaczyć
Ma na koncie osiemnaście kradzieży, 21-latek w rękach policji
Skip to content