Nielegalny hazard w Nowym Sączu. Właścicielom grozi wysoka grzywna i więzienie

Wspólne działania sądeckich policjantów z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie doprowadziły do zabezpieczenia w Nowym Sączu trzech nielegalnych automatów do gier hazardowych. Właściciel maszyn musi się teraz liczyć z wysokimi karami, sięgającymi setek tysięcy złotych.

19 maja br. sądeccy policjanci oraz funkcjonariusze z Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie, prowadząc wspólne działania zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych w Nowym Sączu. W trakcie czynności  zabezpieczyli trzy automaty. Maszyny służyły do urządzania nielegalnych gier hazardowych. Automaty były bez wymaganej koncesji oraz zezwoleń, dlatego zostały zabezpieczone i przewiezione do depozytu celnego. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja.

fot. KM Policji w Nowym Sączu

Funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Krakowie będą teraz prowadzić dalsze postępowanie i wyjaśniać wszystkie okoliczności związane z podejrzeniem prowadzenia w lokalu gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia.

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości do 100 tys. złotych od jednego automatu. Z kolei za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Skip to content