Policjant wykonał „ruch z główki”. Posłanka interweniuje

Posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak interweniuje u Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka. Chodzi o zdarzenie, do którego doszło w minioną niedzielę w Zakopanem. W trakcie przestrzegania przez policję obostrzeń sanitarnych na Krupówkach doszło jej zdaniem do niepokojącego zdarzenia. Oprócz pilnowania porządku, funkcjonariusze chodzili miedzy ludźmi uzbrojeni w długie teleskopowe pałki. Ludzie nagrywali te zdarzenia własnymi telefonami. Podczas jednej z takich sytuacji jeden z policjantów w odpowiedzi na filmowanie go, wykonuje ruch  „z główki” w kierunku nagrywającego go z bliska mężczyzny. Ten odsuwa się, chcąc uniknąć uderzenia.

Zajście zostało nagrane i zamieszczone na profilu posłanki na twitterze https://twitter.com/jagnamarczulajt/status/1360852846137257987?s=21

Posłanka, w piśmie skierowanym do Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka prosi o wyjaśniania i udzielenie informacji na następujące pytania :  

  1.  Jak się nazywa ten funkcjonariusz i jaki ma stopień służbowy? Proszę o podanie mi danych osobowych.
  2. Jakie konsekwencje i czy zostały wyciągnięte wobec tego funkcjonariusza?
  3. Czy jako szefowie policji Panowie akceptujecie takie zachowanie waszych funkcjonariuszy? Czy tak właśnie powinni się zachowywać policjanci na służbie?

Poniżej publikujemy pismo poseł Jagny Marczułajtis-Walczak.

Skip to content