Czy w Muszynie powstanie kolejka gondolowa?

Posłuchaj co mówi burmistrz Jan Golba

Niewykluczone, że w Muszynie powstanie kolejka gondolowa. Dzięki atrakcji turyści mogliby wyjechać na szczyt góry Malnik (726 m n.p.m.) z centrum uzdrowiska. Tam czekałaby na nich do zdobycia wieża widokowa.

Burmistrz Jan Golba zapewnia, że wie skąd wziąć fundusze na inwestycje, ale w pierwszej kolejności chce zapytać o zdanie mieszkańców. W tej sprawie w uzdrowisku właśnie ogłoszono konsultacje społeczne. Jak przekonuje Golba, kolejka stałaby się nową atrakcją przyciągającą do uzdrowiska kolejne rzesze turystów.

To potężne wyzwanie, ale może się udać. Ze szczytu rozciągają się fantastyczne widoki na całą Muszynę, ale także widać stamtąd Tatry, Jaworzynę Krynicką, czy wieże widokową w Słotwinach. Jeżeli mieszkańcy wypowiedzą się pozytywnie o jej budowie, podejmiemy usilne działania celem pozyskania środków unijnych na jej budowę. Jeżeli ta opinia będzie negatywna, zaniechamy dalszych prac – zapewnia burmistrz Jan Golba.

Przypomnijmy, że podobny pomysł udało się zrealizować Golbie w latach 90. XX wieku w sąsiedniej Krynicy. Wówczas to w tym uzdrowisku piastował funkcję burmistrza. Cały cały podkreślał, że na takiej inwestycji Krynica może tylko zyskać i tak też się stało. Atrakcję oddano do użytku turystów dokładnie we wrześniu 1997 roku po ośmiu miesiącach budowy.  

Skip to content