Dzień Kobiet w ZUS. Będą porady przedstawicieli NFZ

W piątek (8 marca) w ZUS będzie można skorzystać z porad przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia. Stoiska NFZ będzie można znaleźć w na salach obsługi klientów ZUS w Nowym Sączu i w Nowym Targu. Natomiast 13 marca ZUS zaprasza na Konferencje „Bezpieczeństwo socjalne Kobiet”.

W piątek (8 marca) klienci, którzy będę oczekiwać w kolejce na salach obsługi klienta ZUS będą mogli skonsultować się z pracownikami NFZ w sprawie świadczeń zdrowotnych. Kobiety będą mogły zapytać o bezpłatne programy profilaktyczne, ale również o znajdujące się serwisie NFZ programy żywieniowe i treningowe. W tym dniu wszystkie kobiety są szczególnie zachęcane i zapraszane do regularnych badań i zdrowych nawyków.

Stanowiska Narodowego Funduszu Zdrowia będą czynne w:

  • Oddziale w Nowym Sączu, ul. Henryka Sienkiewicza 77, godz. 10-12
  • Inspektoracie w Nowym Targ, ul. Królowej Jadwigi 10, godz. 10-12.

W środę 13 marca oddział ZUS w Nowym Sączu serdecznie zaprasza na Konferencje „Bezpieczeństwo socjalne Kobiet”, która odbędzie się w godz. 10-14 w budynku ZUS przy ul. Węgierskiej 11, sala 401.

W czasie spotkania zostaną omówione min. tematy związane z ustaleniem uprawnień do urlopu i zasiłku macierzyńskiego, urlopu rodzicielskiego, urlopu ojcowskiego w aspekcie obowiązujących przepisów prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

Prelegentami konferencji będą przedstawiciele: Państwowej Inspekcji Pracy, Narodowego Funduszu Zdrowia, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Stowarzyszenia Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA – Nowy Sącz.

Skip to content