Pływać każdy może … a ta impreza jest świetnym tego dowodem

Ta impreza miała miejsce już po raz drugi. I po raz drugi udowodniła, że pływać każdy może i … każdy powinien. Gala Pływacka dla osób z niepełnosprawnościami, której organizatorami są Stowarzyszenie „Rodzin i Przyjaciół Osób w Spektrum Autyzmu AUtopozytywni” oraz Szkoła Pływania „You can swim” miała miejsce 22 czerwca 2024 roku w sądeckim Hotelu Beskid.

50 dzieci poradziło sobie na basenie perfekcyjnie. Oprócz radości i satysfakcji wszystkie otrzymały medale, dyplomy oraz piękne nagrody – podsumowują wydarzenie organizatorzy.

Radość jaka panowała tego dnia na basenie trudno opisać. Dlatego zachęcamy Państwa do obejrzenia zdjęć i filmowej relacji z tego wydarzenia.

-„Celem gali jest promocja sportów wodnych u osób ze wszystkimi niepełnosprawnościami, integracja i dobra zabawa. Nie będzie rywalizacji, bowiem każdy, niezależnie od ograniczeń z jakimi się mierzy, ma szansę na udział w wydarzeniu” – przekonują organizatorzy.

Pomysłodawcą zorganizowania w Nowym Sączu zawodów, w których mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne wpadł instruktor sportu specjalizujący się w pływaniu Szczepan Dziedzic, mający również uprawnienia do uczenia pływania osób z niepełnosprawnościami według zasad koncepcji Halliwick.

Wspólnie z Jakubem Kuligiem ze Szkoły pływania „Hardy Dzieciak” znaleźli sposób na uszczęśliwienie każdego dziecka, nie tylko pływającego, ale przede wszystkim tych, które nigdy wcześniej tego nie robiły. Zawody wywołały ogromną radość nie tylko na twarzach uczestników ale i ich rodziców, którzy zgodnie powtarzali, że nigdy wcześniej w Nowym Sączu nie było takiej atrakcji dla dzieci ze specjalnymi potrzebami.

Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Nowosądecki Tadeusz Zaremba a wzięli w nim udział także radni Nowego Sącza Ilona Orzeł oraz Maciej Rogóż.

Skip to content