Wyniki referendum nie będą wiążące

Rekordowa frekwencja w wyborach parlamentarnych i niskie zainteresowanie referendum krajowym. Wzięło w nim udział zaledwie 40 procent uprawnionych do głosowania, co oznacza, że jego wynik nie jest wiążący.

Ci, którzy zdecydowali się głosować przeważały odpowiedzi „NIE”.

Na pytanie: „Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?” 97,5 proc. odpowiedziało „nie”, a 2,5 proc. – „tak”.

Na kolejne pytanie: „Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?” 96 proc. odpowiedziało „nie”, a 4 proc. – „tak”.

Na pytanie: „Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?” 97,8 proc. odpowiedziało „nie”, a 2,2 proc. – „tak”.

Na ostatnie pytanie: „Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?” 98,6 proc. odpowiedziało „nie”, a 1,4 proc. – „tak”.

źródło; PAP

Skip to content