Stary Sącz w programie profesora Jana Miodka

źródło: Facebook/slownikpolsko@polski

Słownik polsko@polski to program poświęcony jest kulturze języka ojczystego. Gospodarz magazynu, profesor Jan Miodek, a także współprowadząca program językoznawca i medioznawca doktor Justyna Janus-Konarska, w przystępny sposób omawiają w nim zagadnienia poprawnościowe, które nurtują widzów, a na które odpowiedzi nie można znaleźć w słownikach. Talk show nagrywany jest we wnętrzach biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego. Pogram „Słownik polsko@polski” powstaje przy dużym udziale internetu. Dzięki temu medium uczestnikami magazynu mogą być nie tylko osoby biorące udział w nagraniu, ale widzowie z całego świata. Każdy ma bowiem możliwość wysłania do prowadzących swojego zapytania za pośrednictwem komunikatora Skype. 

3 czerwca na kanale TVP Polonia o godzinie 18:20 miała miejsce premiera kolejnego odcinka programu. Tym razem miała ona mocny starosądecki akcent, bowiem wzięli w nim udział aktorzy ze starosądeckiej Sceny Teatralnej oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Młodzież ubrana w piękne średniowieczne stroje zadawała prowadzącemu pytania oraz złożyła życzenia z okazji przypadających 7 czerwca urodzin profesora Jana Miodka.

Powtórkę programu będzie można obejrzeź na kanale TVP Polonia już 6 czerwca o godzinie 6.3O

Poniżej fragment programu słownik polsko@polski

źródło: www.facebook.com/Slownikpolskopolski

Skip to content