Akcja „Prędkość”. Na 229 zatrzymanych kierowców tylko 4 jechało prawidłowo

13 marca br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu wsparci przez funkcjonariuszy Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, przeprowadzili na drogach Sądecczyzny cykliczną akcję pn. „Prędkość”, której celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości, a tym samym poprawa bezpieczeństwa na drogach.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, dlatego też zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością to priorytetowe zadanie Policji. W ramach cyklicznych działań prewencyjno-kontrolnych pn. „Prędkość” sądeccy policjanci wsparci przez funkcjonariuszy z Krakowa 13 marca br. sprawdzali prędkość, z jaką poruszają się pojazdy po drogach miasta i powiatu.

Podczas tych działań policjanci przeprowadzili 229 kontroli drogowych i ujawnili 225 wykroczeń, w większości związanych z naruszeniem obowiązujących limitów prędkości. Mundurowi nałożyli na sprawców 151 mandatów karnych, pouczyli 63 kierowców, a w najbliższym czasie skierują również wnioski do sądu o ukaranie 2 kolejnych. Dodatkowo, w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 3 kierującym, a także wyeliminowali z ruchu 1 nietrzeźwego kierowcę, któremu również zatrzymali elektronicznie prawo jazdy. Natomiast za zły stan techniczny pojazdów mundurowi zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych.

Pamiętajmy, że siadając za kierownicą odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób. Unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, ponieważ w ruchu drogowym sytuacja często bywa dynamiczna i mogą wystąpić okoliczności, w których będziemy zmuszeni do natychmiastowej reakcji. Wówczas nadmierna prędkość staje się czynnikiem, który powoduje, że tracimy kontrolę nad pojazdem, co z kolei może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Skip to content