Ruszyły Matury 2O24

263 tysiące absolwentów w całej Polsce i kilkuset w Nowym Sączu rozpoczyna maturalny maraton egzaminacyjny. Dziś /7 maja/ uczniowie zmierzą się z językiem polskim. Jest on jednym z trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów, który – aby zdać – trzeba zaliczyć na co najmniej 30 procent. Egzamin z języka polskiego odbywa się w dwóch formułach – 2023 i 2015. Ta pierwsza potrwa 240 minut, druga 170 minut.

Jutro- 8 maja – na maturzystów czeka egzamin pisemny z matematyki. Na rozwiązanie zadań będą oni mieć 180 minut (formuła 2023) bądź 170 minut (formuła 2015) a czwartek 9 maja abiturienci rozwiązywać będą egzamin maturalny z języka angielskiego (jeśli na poziomie podstawowym wybrali właśnie ten język). Test rozpocznie się o godz. 9 i będzie trwać 120 minut, bez względu na formułę. Kolejne dni to już egzaminy na poziomie rozszerzonym, a także egzaminy ustne – z języka polskiego i z języka obcego.

Jeśli chodzi o przedmioty, które najchętniej wybierają na egzaminach maturzyści to jak wynika z danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej język angielski, matematyka oraz geografia. Jest to zazwyczaj podyktowane są wymaganiami rekrutacyjnymi, stawianymi przez poszczególne uczelnie dla określonych kierunków studiów.

Egzaminy maturalne zakończą się 24 maja a ich wyniki uczniowie poznają 4 lipca.

Skip to content