Dziś spore utrudnienia na drogach i wyścig kolarski na Rynku

Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków

Trwa trzeci etap 3. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków obejmujący trasę z Jaworzna do Nowego Sącza. W związku z tym mieszkańcy Sądecczyzny muszą się liczyć z utrudnianiami w ruchu.

Kolarze wystartowali z Jaworzna o godz. 13.20 i po wjeździe do Małopolski przemierzają powiaty: oświęcimski, chrzanowski, krakowski, wadowicki i myślenicki. Pierwsi zawodnicy przed godz. 17 powinni pojawić się na Ziemi Limanowskiej, a konkretnie w Pogorzanach. Następnie przejadą przez Szczyrzyc, Janowice, Wilkowisko, Zawadka, Podłopień, Tymbark, Zamieście, Słopnice, Zalesie, Młyńczyska, Jastrzębie, Łukowicę, Świdnik i Owieczkę. Następnie około godz. 17.44 wjadą na teren powiatu nowosądeckiego do miejscowości Rogi i dalej przez Naszacowice, Podegrodzie, Stadła, Brzezną, Podrzecze, Świniarsko, Małą Wieś i Chełmiec wjadą do Nowego Sącza. Przejadą ul. Krakowską, Legionów i Kazimierza Wielkiego na metę w Rynku. Pierwsi kolarze rywalizację mogą zakończyć około godz. 18.

O utrudnieniach informuje KM Policji

W czasie wyścigu funkcjonariusze będą zapewniać bezpieczeństwo, dbać o porządek publiczny oraz zabezpieczać trasę przejazdu zawodników – informuje Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – Wyścig będzie odbywać się przy ruchu częściowo ograniczonym, wstrzymywanym przez umundurowanych policjantów na czas przejazdu czołówki, peletonu i zawodników ze stratą nie większą niż 15 minut.

Dziś na nowosądeckim Rynku odbędzie się także 14. Mini Wyścig „Solidarności”.

Zapisy 14.50-15.50
Start pierwszej grupy – 16.00
Dzieci do lat 12 będą rywalizować w 5 kategoriach wiekowych:
1) Kategoria A (do 5 lat) (do 2017)
2) Kategoria B (6-8 lat) (2016-2014)
3) Kategoria C (9-10) (2013-2012)
4) Kategoria D (11-12 lat) (2011-2010)
5) Kategoria E (11-12 lat – posiadający licencję żaka – licencje kolarskie)
Zawody zostaną rozegrane na rowerach górskich. Obowiązuje sztywny kask.

Skip to content