Uwaga maturzyści, uwaga czytelnicy. Sądecka Biblioteka ma dla was propozycje

„Potop” Henryka Sienkiewicza – bohaterowie i zdrajcy. To tytuł kolejnego spotkania edukacyjnego dla młodzieży, która przygotowuje się do matury. Prowadzące – Małgorzata Witek i Anna Gaborek-Ziębiec omówią szczegółowo „Potop” – drugą z powieści tworzących Trylogię Henryka Sienkiewicza. Spotkanie odbędzie się już 17 kwietnia br. (środa) o godz. 16:00 w czytelni Sądeckiej Biblioteki Publicznej przy ul. Franciszkańskiej 11.

Cykl „Przygotuj się do matury” to rozmowy  na tematy, które odnoszą się do konkretnych tekstów maturalnych. Pomagają połączyć lektury z tłem epoki literackiej, mają za zadanie przypomnieć postaci bohaterów i motywy, zwracają też uwagę na istotne fragmenty i nakreślają literackie odniesienia.

Oferta dla maturzystów to oczywiście nie wszystko. SBP zaprasza wszystkich czytelników na spotkania autorskie. Pierwsze z nich, już 15 kwietnia br. (pon.) o godzinie 17.00 w budynku głównym biblioteki przy ul. Franciszkańskiej 11 a gościem biblioteki będzie Leszek Gnoiński, polski dziennikarz radiowy, reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych o tematyce rockowej, autor książek biograficznych znanych muzyków: bestsellerowej „Kult Kazika”, „Republika. Nieustanne tango”, „Myslovitz. Życie to surfing”, „Raport o Acid Drinkers”, współautor autobiografii Marka Piekarczyka „Zwierzenia kontestatora”, Izabeli Trojanowskiej „Trojanowska”, „Encyklopedii polskiego rocka” i „Farben Lehre – Bez pokory”. Leszek Gnoiński Jest też współautorem i redaktorem autobiografii Michała Figurskiego „Najsłodszy”. Wszystkie książki sprzedały się w nakładzie ponad stu tysięcy egzemplarzy.

Kolejnym autorem, którego będą mogli poznać Sądeczanie w trakcie spotkania w SBP jest Jędrzej Pasierski, prawnik, pisarz, autor bestsellerowej serii książek z komisarz Niną Warwiłow.

Spotkanie odbędzie się 23 kwietnia br. (wt.) o godzinie 17.00 w budynku głównym biblioteki przy ulicy Franciszkańskiej 11 i będzie połączone z promocją najnowszej książki autora „Źródło”, której akcja rozgrywa się w Beskidzie Sądeckim. Spotkanie odbywa się w ramach XXIII edycji Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”, której ideą jest rozwój i propagowanie czytelnictwa w regionie. To cykl warsztatów, wykładów, spotkań, adresowany do sympatyków słowa pisanego, święto wszystkich, dla których książka jest nieodłącznym elementem codzienności.

Skip to content