Na policjanta, na pracownika poczty. Oszuści znów w akcji. Apel do seniorów

Tylko we wtorek /26 marca/ sądecka Policja otrzymała kilka zgłoszeń dotyczących usiłowania oszustwa na policjanta i pracownika poczty. Oszuści wykorzystywali różne legendy. Podczas rozmowy telefonicznej m.in. wypytywali o ilość zgromadzonych pieniędzy i adres zamieszkania. Następnie informowali, że pieniądze seniorów są zagrożone, że przestępcy obserwują ich mieszkanie, że policjanci prowadzą tajną akcję mającą na celu zatrzymanie oszustów.

Należy pamiętać, że oszuści wciąż modyfikują i dostosowują swoje historie do danej sytuacji i tego czego dowiedzą się od osób, z którymi prowadzą rozmowę.

W związku z licznymi próbami oszustw sądeccy policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność!

· W momencie, gdy ktoś, podając się przez telefon np. za krewnego, policjanta, pracownika poczty czy banku itp. będzie żądał pieniędzy, funkcjonariusze radzą, by natychmiast zakończyć taką rozmowę telefoniczną!

· Jeżeli mamy wątpliwości lub nie wiemy, jak zareagować powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich (trzeba pamiętać o dokładnym odłożeniu słuchawki lub skorzystać z innego aparatu telefonicznego!).

· Pamiętajmy, by pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy oraz nie wpuszczać ich do domu czy mieszkania. Nie podajmy również haseł i loginów do bankowości mobilnej ani nie przelewajmy pieniędzy na wskazane konto bankowe.

· Dajmy sobie czas do namysłu. Nie działajmy w pośpiechu.

· Gdy pojawia się jakiekolwiek podejrzenie, że to może być oszustwo, koniecznie powiadom Policję, dzwoniąc pod numer 112.

Skip to content