Deweloper chce budować apartamentowiec na boisku z którego korzystają mieszkańcy osiedla

Od prawie 60 lat z tego boiska, znajdującego sie obok II LO korzystają mieszkańcy osiedla Centrum w Nowym Sączu. Tu odbywaja się festyny i zawody sportowe, tutaj bawią się i trenują dzieci z okolicznych bloków. Jak mówi Grażyna Migrała przewodnicząca Zarządu Osiedla Centrum, boisko składa się z dwóch działek. Jedna należy do miasta, druga do prywatnego właściciela. Kto nim jest – nie wiadomo, wiadomo jednak, że od 60 lat nie interesował sie tym terenem, w żaden sposób nie partycypował w kosztach jego utrzymania i, jak wynika z dokumentów, nie płacił podatków.

Dlatego, po wizycie geodetów, którzy robili w tym miejscu pomiary, zarząd osiedla spotkał się v-ce prezydentem Arturem Bochenkiem, który zapewnił, że miasto nie dopuści tu do żadnej inwestycji a w razie potrzeby skorzysta z prawa pierwokupu tego terenu.

Tymczasem miesiąc po spotkaniu znów pojawili się geodeci, którzy przyznali, ża znalazł się chętny na kupno tej działki. Mieszkańcy nie zamierzają odpuszczać w tej sprawie, tym bardziej że jest to jedyne miejsce rekreacji na osiedlu.

Szczegóły w materiale filmowym.

Skip to content