Promyczki Dobra najlepsze, chór z Gołkowic z wyróżnieniem

fot. Facebook/PromyczkiDobra; wyparlo.com

Zespół Promyczki Dobra „wyśpiewał” I w 30. MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie. To duży sukces ponieważ w wydarzeniu wzięło udział ponad 13 tysięcy uczestników. Eliminacje rejonowe odbywały się w 37 ośrodkach w Polsce, Białorusi, Ukrainie, Litwie i Włoszech, w których uczestniczyło ponad 1200 solistów i zespołów. Do finału awansowało 135 najlepszych /62 solistki, 6 solistów,  12 duetów, 5 tercetów, 6 zespołów folklorystycznych, 15 zespołów wokalno-instrumentalnych, 18 zespołów wokalnych, 11 chórów/. Wykonali oni łącznie 325 kolęd, pastorałek i utworów świątecznych.

Promyczki Dobra zwyciężyły w kategorii „dziecięce zespoły wokalne”. Drugie miejsce w tej kategorii należało do zespołu MINI JEDYNECZKI z SP nr 1 z Kętrzyna, a trzecie miejsce zdobył FARCIK ze Studia Piosenki i Tańca FART w Bielawie.

Z tegorocznego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, z satysfakcją powraca także CHÓR PARAFII ŚW. ANTONIEGO W GOŁKOWICACH GÓRNYCH Cantabo Deo, który „wywalczył sobie” wyróżnienie.

To jest duży konkurs, a I etap miał regionalne przesłuchania – mówi dyrygentka chóru Ilona Czarnecka – Jagieła.  Już samo zakwalifikowanie się do finału uznaliśmy za duży sukces , a udało się zdobyć również wyróżnienie. Wielogodzinne próby zaowocowały a wyróżnienie daje nam motywację do dalszej pracy.

Jury 3O. MFKiP w składzie: Wiesław Ochman, prof. dr hab. Katarzyna Sokołowska (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy), dr hab. Teresa Krasowska, prof. UMCS (Instytut Muzyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie) oraz dr hab. ks. Paweł Sobierajski, prof. AM (Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach) zdecydowało, że Grand Prix tegorocznego festiwalu trafi do Wojskowej Orkiestry Żytomierskiego Wojskowego Instytutu im. S. Korolowa!

Skip to content