„Pracujemy dla SIEBIE – Ludomir Handzel” – mieszkańcy otwierają stadion

Taki napis można przeczytać na banerze, jaki zawisnął dziś na ogrodzeniu miejskiego stadionu przy ul. Kilińskiego. Przypomnijmy, stadion miał zostać oddany do użytku 3 listopada czyli wczoraj. Dziś z inicjatywy mieszkańców zostało zorganizowane symboliczne otwarcie obiektu. Na reklamowym banerze przypominającym te, na których Prezydent Ludomir Handzel informuje o prowadzonych w mieście pracach budowlanych możemy przeczytać hasła:

„Przepraszamy za utrudnienia. Budujemy dla SIEBIE”. A poniżej: Ludomir Handzel Koalicja Nieudaczników.

Na dwóch zawieszonych obok baneru szarfach widnieje napis „Z ostatnim pożegnaniem Blackbirdowi. Zadłużeni mieszkańcy Nowego Sącza”

Tuż przed obiektem stanął też grill, na którym smażą się kiełbaski . To z kolei nawiązanie do zdjęcia jakie prezes firmy Blackbird Jan Kos wysłał kilka miesięcy temu do Gazety Krakowskie wraz z komentarzem:

„Gdyby nie wasze nieżyczliwe i nierzetelne artykuły to stadion byłby gotowy” – pisał były już wykonawca inwestycji zapraszając jednocześnie dziennikarzy na … darmowe pieczenie kiełbasek przy budowanym stadionie.

Z zaproszenia mieszkańców na symboliczne otwarcie stadionu skorzystał m.in. radny Michał Kądziołka.

„Dostałem zaproszenie do udziału w grillu. Mieszkańcy rozdają kiełbaskę przechodniom. Zatrzymuje się wiele samochodów. Dostajemy oznaki wsparcia i sympatii a przyjeżdżają kolejni Mieszkańcy, którzy o akcji dowiedzieli się z internetu”.

Przypomnijmy, w miniony wtorek firma Blackbird poinformowała o zerwaniu umowy na budowę stadionu. Potrzebne będzie ogłoszenie kolejnego przetargu i wyłonienie nowego wykonawcy, który dokończy budowę. Grupa Blackbird nie dokończy także prac przy budowie boiska ze sztuczną murawą na Zawadzie i budowy dwóch bloków przy ul. 29 Listopada.

Skip to content