Całe życie pomagał innym teraz sam potrzebuje pomocy

Bohater, człowiek przez duże C – tak o st. bryg. Bogdanie Gumulaku, jednym z twórców i byłych dowódców pierwszej w Polsce Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu mówią jego przyjaciele. To oni założyli zbiórkę, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie w klinice w Szwajcarii. Strażak od kilku lat walczy ze złośliwym nowotworem nerki. Niestety możliwości leczenia w Polsce już się wyczerpały, jednak nadzieję dała szwajcarska klinika. Przeszkodą są olbrzymie koszty leczenia. Dlatego ważna jest każda, nawet najdrobniejsza wpłata. Bogdan Gumulak przez lata pomagał innym, narażając swoje życie i zdrowie, teraz może mu pomóc każdy z nas.

Poniżej opis i link do strony zbiórki.

Ratujmy Bohatera

„Szanowni Państwo,

Rzadko w życiu zdarza mi się o coś prosić, a zwłaszcza prosić publicznie, ale dzisiejsza sytuacja naprawdę to uzasadnia. Chcemy zwrócić się do Was z prośbą o pomoc dla osoby wyjątkowej, Człowieka przez duże „C”, kogoś, kto większość dotychczasowego życia poświęcił ratowaniu innych.

St. bryg. Bogdan Gumulak, jeden z twórców i byłych dowódców pierwszej w Polsce Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, uczestnik większości międzynarodowych operacji ratowniczych realizowanych przez PSP na całym świecie – żywy symbol najwyższych wartości, jakim wierni są Polscy Strażacy. Dziś przyszedł czas aby cały świat zaczął ratować Jego życie.

Bogdan w 2019 roku zachorował na złośliwego raka – nowotwór jasnokomórkowy nerki. Przeszedł skomplikowane i wyniszczające dla organizmu leczenie chirurgiczne i farmakologiczne. Mimo heroicznej walki Bogdana i jego Bliskich, choroba nie odpuściła i pojawiły się przerzuty. Bogdan jest obecnie leczony w najbardziej zaawansowanym – z dostępnych w Polsce – programie lekowym leczenia raka nerki i chociaż ma wiele powikłań tego leczenia,  nie odpuszcza walki.

Niestety to już ostatnia z możliwości leczenia w Polsce, nasz system ochrony zdrowia nie jest w stanie zaoferować Bogdanowi więcej, dlatego podjęliśmy intensywne starania o rozpoczęcie leczenia w klinice w Szwajcarii, najnowocześniejszym na świecie ośrodku dla takich chorych jak Bogdan. Wstępne konsultacje, podjęte z  Kliniką Hirslanden w Zurychu wlały w nasze serca nadzieję na możliwość kontynuacji leczenia.

Koszty pierwszego etapu leczenia w Szwajcarii – wykonania biopsji i kompleksowych badań genetycznych i wyboru zindywidualizowanego leczenia zostały określone na poziomie około 200 000 PLN. Pozwolą one na dobór ściśle spersonalizowanej metody terapii, możliwej do kontynuowania w Polsce, we współprac z ośrodkiem w Zurychu i w oparciu o potencjał naukowy i kliniczny. Takie ukierunkowane metody leczenia mogą przynieść pozytywne rezultaty w najbardziej skomplikowanych przypadkach, tak jak u Bogdana.

Musimy wykorzystać każdą dostępną szansę.

Prosimy wszystkich strażaków PSP, OSP i Straży Zakładowych, ratowników i inne osoby życzliwe strażakom i Straży Pożarnej, o wsparcie tej inicjatywy.

Ze szczególną prośbą zwracamy się do wszystkich naszych byłych studentów, współpracowników,  podkomendnych i wszystkich Przyjaciół.

POMÓŻCIE !!!! Musimy wygrać i WYGRAMY !!!!!”

Nadbryg. Ryszard Grosset

Dr n. med. Elżbieta Lipska

Zespół Fundacji Daj Mi Skrzydła

https://pomagam.pl/mpcgkb?fbclid=IwAR2s8Rn17mMVHebo8DsEJWDwa9uNGNkIEU2Ii2kk8mWwT9tx1F4s5F0-FTw

Skip to content