Zapalił się pokój w Domu Dziecka w Klęczanach (ZDJĘCIA)

Minionej nocy doszło do pożaru w w powiatowym Domu Dziecka w Klęczanach. Zapalił się jeden z pokoi znajdujący się na piętrze w murowanym budynku Domu Dziecka. Ogień wychodził na zewnątrz budynku poprzez otwór okienny. Zadymione było całe piętro wraz z częścią klatki schodowej. Opiekunki ewakuowały wszystkie dzieci w wieku od 6 do 17 lat oraz  podjęły  nieskuteczną próbę ugaszenia palącego się pokoju. Pożar ugasili dopiero strażacy.

Na szczęście nikomu nic się nie stało a dzieci i opiekunowie zostali ewakuowani do pobliskiego Domu Pomocy Społecznej.

Obecnie eksperci badają przyczyny pożaru.

To bardzo przykra sytuacja – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który wraz z wicestarostą Antonim Koszykiem przybył na miejsce zdarzenia. – Nie znamy jeszcze dokładnej przyczyny wybuchu ognia – na miejscu pracują eksperci. Zniszczona jest połowa budynku. Najważniejsze jest jednak, że nikt nie ucierpiał. Dzieci natychmiast zostały ewakuowane i noc spędziły w naszych Domu Pomocy Społecznej w Klęczanach. Rano przewieźliśmy je do internatu przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej, gdzie spędzą najbliższe dni.

Jeśli okaże się, że druga część budynku nie została w żaden sposób naruszona przez ogień, dzieci szybko wrócą do Domu w Klęczanach. Jeżeli jednak budynek jest poważnie uszkodzony, konieczny będzie remont kapitalny.

– Jesteśmy do tego przygotowani – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Uruchomimy środki finansowe i jak najszybciej wyremontujemy spalone pomieszczenia. Obiekt jest ubezpieczony, więc wystąpimy również o odszkodowanie do ubezpieczyciela.  

W Domu Dziecka w Klęczanach przebywa na stałe 14 dzieci.

Skip to content