Moc atrakcji i świetna zabawa na pikniku rodzinnym „Czas dla rodziny – integracja międzypokoleniowa”

Ponad 580 osób wzięło udział w rodzinnym pikniku pod hasłem „Czas dla rodziny – integracja międzypokoleniowa”.  Na uczestników wydarzenia, który odbyło się w minioną sobotę na placu obok Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej przy ul. Jagiellońskiej 61 czekało mnóstwo atrakcji. Najmłodszych uczestników bawił Teatr Lalek BAJKA. Dzięki przedstawieniu pt. Cenne rady, dzieci dowiedziały się jak ważne jest przestrzeganie zasad ruchu drogowego oraz dlaczego nie można ufać obcym i przyjmować od nich prezentów.

Ogromne zainteresowanie wzbudziły niecodzienne, interaktywne warsztaty bębniarskie, w których brały udziały zarówno dzieci jak i ich rodzice a także odbywające się w budynku biblioteki rodzinne czytanie w teatrze Kamishiby. Na najmłodszych uczestników czekała zagroda modułowa a na nieco starszych strefa malucha ze specjalnym tunelem, klockami piankowymi XXL, cyrkiem, grami planszowymi i kolorowankami.

Przez cały czas trwania pikniku o dobrą zabawę dbali animatorzy organizując zabawy z chustą, zamykanie w bańce mydlanej czy naukę chodzenia na szczudłach. Nie zabrakło także brokatowych tatuaży, malowania twarzy i zabaw na macie edukacyjnej. Na wszystkich uczestników czekała wata cukrowa, popcorn i lemoniada.

Gra terenowa zgromadziła aż 3 drużyny złożone z kilkunastu uczestników. Zmagania trwały długi i trzeba było wykazać się koncentracją i zręcznością. Tu jednak przegranych nie było. Wszyscy biorący udział w grze terenowej spisali się na medal i odebrali na scenie pamiątkowe …. medale.

Ogromna kolejka ustawiła się przed fotobudką. Powstawały rodzinne fotografie w wyjątkowych przebraniach  – i dzięki specjalnym tłom – w sceneriach z bajek i różnych zakątków świata. Uczestnicy brali udział w warsztatach kulinarnych, dzięki czemu dowiedzieli się jak przygotowywać zakwas chlebowy i napary ziołowe a także dzięki Stowarzyszeniu Przestrzenne Tkactwo Czarnych Górali-  mogli podziwiać – „walczące” o wpisanie na listę UNESCO – prawdziwe rękawice furmańskie oraz sposób ich tworzenia.

Specjalne pokazy i warsztaty dla uczestników pikniku Czas dla rodziny. Integracja międzypokoleniowa przygotowali: Karpacki Oddział Straży Granicznej, Lasy Państwowe (Nadleśnictwo Stary Sącz), Popradzki Park Krajobrazowy, Młodzieżowa Grupa Pożarnicza z Łabowej oraz Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego.

Na zakończenie pikniku wszyscy mieli okazję obejrzeć przedpremierowy spektakl : ”Jak to w rodzinie bywa” w wykonaniu Teatrzyku Integracyjnego GNIAZDO ze Starego Sącza z gościnnym występem uczennicy SP w Przysietnicy Ilony Stawiarskiej.

Co godzinę, wśród uczestników rozlosowywano nagrody w tym tą najważniejszą czyli rower, który szczęśliwemu zwycięzcy wręczyły: radna Województwa małopolskiego Marta Mordarska oraz z-ca dyrektora Departamentu Zdrowia, Rodziny, Równego Traktowania i Polityki Społecznej Katarzyna Kosik – Gajewska.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Nowe Kierunki a projekt był współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego.

Skip to content