„Patologia, której nie jestem w stanie zdefiniować” – potencjalny inwestor o Sandecji

 Marek Niedźwiedź to polski przedsiębiorca, właściciel firmy inwestycyjnej, mieszkający na stałe w Wielkiej Brytanii. W połowie maja pojawiła się informacja, że jest on zainteresowany przejęciem klubu sportowego Sandecja.

-„Po kilku spotkaniach z władzami miasta złożyłem wstępną ofertę przejęcia klubu sportowego Sandecja od miasta Nowy Sącz” – informował za pośrednictwem mediów społecznościowych Marek Niedźwiedź, ujawniając poszczególne cele swojej działalności. To m.in. przejęcie zarządzania klubem, stworzenie i wdrożenie nowoczesnych strategii zarządzania finansami, wprowadzenie klubu na giełdę w ciągu najbliższych dwóch lat. Potencjalny inwestor mówił też o konieczności większej transparentności spółki i wizji klubu. Zobowiązał się także do zachowania nazwy klubu i konsultowania z władzami miasta swoich decyzji. Co ciekawe – zdaniem Marka Niedźwiedzia – miasta powinny być strategicznymi partnerami finansowymi klubów, ale zdecydowanie nie powinny być ich właścicielami. Oferta jest jedną z trzech, jakie w ostatnim czasie wpłynęły do miasta. Pozostałe złożyli: Arkadiusz Aleksander (były piłkarz i prezes Sandecji) wraz z przedsiębiorcą Grzegorzem Stawiarskim oraz Zbigniew Szubryt, właściciel zakładów mięsnych. Informację na temat propozycji przekazywał w trakcie jednej z Sesji RM wiceprezydent Nowego Sącza Artur Bochenek. Ma je analizować specjalnie do tego celu powołana komisja, w której skład wejdą sądeccy radni.

W poniedziałek na profili Nowa Sandecja – Okiem Niedźwiedzia pojawił się tajemniczy wpis odnoszący się do działań władz miasta i władz klubu w zakresie zarządzania klubem Sandecja.

źródło: www.facebook.com/NowaSandecja

Skip to content