Festiwal Mocy „Bliżej Sącza” już w niedzielę. To pomoc dla 11-letniej Natalki

W najbliższą niedzielę 23 czerwca, na płycie sądeckiego rynku odbędzie się Festiwal Mocy „Bliżej Sącza”. Jest to I edycja imprezy charytatywnej podczas, której będą zbierane środki na leczenie i rehabilitację 11-letniej Natalki Czumy cierpiącej na ostrą białaczkę limfo-blastyczną. Podczas imprezy nie zabraknie rozmaitych atrakcji zarówno dla tych najmłodszych jak i tych starszych.
Na uczestników wydarzenia czekają koncerty, pokazy tańca, przejazdy sportowymi samochodami, warsztaty street art oraz wiele wiele innych. Sądecki rynek odwiedzi ogromny ryczący dinozaur CITYrex, a na podróż w czasie uliczkami miasta będziemy mogli się wybrać autobusem retro.

Start imprezy o godzinie 11:00. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Bliżej Sącza”. Patronat honorowy nad festiwalem objął Prezydent Miasta Ludomir Handzel.

Festiwal Mocy Bliżej Sącza to kolejna impreza charytatywna, którą nasze stowarzyszenie organizuje na sądeckim rynku. Nasze poprzednie imprezy cieszyły się sporym zainteresowaniem Sądeczan dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować festiwal, który będzie odbywał się co roku w pierwszy weekend wakacji. Tegoroczna edycja wydarzenia pokrywa się z dniem ojca, dlatego też nie może zabraknąć atrakcji dla tatusiów. Będą sportowe samochody, motocykle i ciężki sprzęt. Ponadto na płycie rynku stanie 35-metrowa zwyżka, którą będzie można wyjechać ponad ratusz i podziwiać panoramę Nowego Sącza. Mieszkańcy Sądecczyzny bardzo chętnie włączają się w akcje charytatywne dlatego liczymy na to, że nie zawiodą nas i tym razem. Dla bezpieczeństwa uczestników wydarzenia zostanie zamknięta część rynku dla ruchu samochodowego.” – mówi Kamil Nosal ze Stowarzyszenia „Bliżej Sącza”

W programie imprezy :

11:00 Występ Pałacu Młodzieży

12:00 Pokaz tańca Hip Hop grupy Dawida Bomby
12:30 wspólny trening z nagrodami

(Husaria & Dorota Kosińska)

14:30 Pokaz pierwszej pomocy.
16:30 Występ taneczny – Centrum tańca ADEEM
17:00 Arkez – Koncert Hip Hop

18:00 Grochal WWA & Kamila Pańka – Koncert Hip Hop
19:30 Gwiazda wieczoru – zespół „Letni” (dawniej Letni Chamski Podryw)
21:00 Dj. Sromek – Muzyka dance
Atrakcje na płycie rynku :
– Przejazdy sportowymi samochodami,
– Spacer z CITYrexem – ryczącym dinozaurem, byk rodeo, dmuchańce, warsztaty street art, pokazy Grupy Ratownictwa Specjalnego, konsultacje dietetyczne z analizą składu ciała,
licytacje z rozmaitymi nagrodami rzeczowymi oraz voucherami, przejazdy autobusem retro, zawody sportowe z nagrodami, degustacje potraw i koktajli,


Skip to content