6 wypadków i 38 kolizji drogowych. Policja podsumowała „majówkę”

KM Policji w Nowym Sączu

Z analizy przeprowadzonej przez sądecką Policję wynika, że tegoroczny majowy weekend należał do bezpiecznych. Dla policjantów był to czas wzmożonych działań, których celem  było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym. Niestety nie wszyscy wzięli sobie do serca apele funkcjonariuszy o rozwagę i ostrożność, przez co nie udało się uniknąć wypadków i kolizji.

Funkcjonariusze w ramach działań pn. „Majowy Weekend 2023″ m.in. kontrolowali trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, jak również czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i obowiązującymi limitami prędkości. Ponadto sprawdzali czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Przez sześć dni działań, tj. od 28 kwietnia do 3 maja br., na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego doszło łącznie do 44 zdarzeń drogowych – 6 wypadków i 38 kolizji drogowych, w których 8 osób zostało rannych. Dla porównania, podczas majówki w ubiegłym roku (29.04-03.05.2022 roku) policjanci odnotowali 5 wypadków i 34 kolizje, w których 1 osoba zginęła, a 5 zostało rannych.

Pomimo wielokrotnych apeli i kampanii społecznych na temat negatywnych skutków kierowania pod wpływem alkoholu, niektórzy kierujący nadal decydują się na jazdę w takim stanie. Podczas prowadzonych podczas majówki kontroli drogowych sądeccy policjanci zatrzymali 12 nietrzeźwych kierowców (w ubiegłym roku 13).

W okresie od 28 kwietnia do 3 maja 2023 roku na terenie województwa małopolskiego doszło do 28 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 36 zostało rannych. Ponadto ujawniono 125 prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu oraz 8 pod wpływem narkotyków.

Skip to content