Remont ul. Zyndrama znów oddala się w czasie. To objaw dyskryminacji mieszkańców tego osiedla – mówią radni

O kolejny rok odwleka się remont ulicy Zyndrama w Nowym Sączu. Mieszkańcy od lat czekają na modenizację drogi, która jest w fatalnym stanie. Dziurawa nawierzchnia i brak poboczy przy bardzo dużym ruchu samochodów, bo część kierowców właśnie ta trasą omija zatłoczoną ulicę Węgierską. Niebezpiecznie jest nie tylko dla kierowców ale przede wszystkim dla pieszych, zwłaszcza dzieci uczęszczających do pobliskiej SP nr 9.

Inwestycja została zapisana w budżecie miasta na 2019 rok, jeszcze pod koniec prezydentury Ryszarada Nowaka. Po objęciu władzy przez obecnego prezydenta to zadanie zostało wpisane na 2020 rok i … zaczęły się schody. Najpierw odbyło się spotkanie mieszkańców z dyrektorem MZD, podczas którego miała zaginąć mapa z naniesionym planami. Światełko w tumelu pojawiło się pod koniec 2021 r, kiedy przeydent Ludomir Handzel (w odpowiedzi na prośbę mieszkańców) nakazał niezwłocznie rozpocząć prace nad dokumentacją – pomimo, że to zadanie i tak było zapisane w budżecie. Teraz okazuje się, że termin przygotowania dokumentacji to czerwiec 2023 roku.

Jak mówili podczas ostatniej sesji radni Teresa Cabała i Michał Kądziołka, to przejaw dyskryminacji i lekceważenia mieszkańców tej dzielnicy.

Szczegóły w materiale filmowym.

Skip to content