Ogromna flaga, spot patriotyczny oraz koncert. Wszystko dlatego bo „Kocham Polskę”

fot. Stowarzyszenie dla Sądeckiej Ziemi

Ogromna flaga Polski, koncert pieśni polskich oraz spot patriotyczny – to wszystko zostało zorganizowane i zrealizowane dzięki konkursowi „Kocham Polskę”, w ramach którego realizowany jest projekt „Kolor mój to biało – czerwony”.

Stowarzyszeni dla Sądeckiej Ziemi realizując projekt „Kolor mój to biało – czerwony” chciało podkreślić, że utożsamiają się z Polską, że są dumni z bycia Polakami.

Zdecydowaliśmy się na takie zadanie ponieważ kochamy nasz kraj, Polskę, a nasz kolor to oczywiście biało – czerwony – mówi Aneta Hasior – Mordarska ze stowarzyszenia.

Bardzo nas cieszy i jesteśmy ogromnie wdzięczni, że Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego docenił naszą propozycję i otrzymaliśmy środki na realizację poszczególnych działań – dodaje.

W ramach projektu zorganizowane zostały trzy różne zadania.

Pierwszym z nich było ułożenie ogromnej flagi Polski, która powstała z kilkuset kartek w formacie A4. W Łabowej, na boisku szkolnym, uczniowie, grono pedagogiczne, urzędnicy, strażacy, panie z KGW wszyscy wspólnie powiedzieli „Kolor mój to biało-czerwony” i unieśli w górę kartki białe i czerwone, żeby finalnie powstała ogromna flaga Polski.

Drugim działaniem w ramach projektu był koncert z polską piosenką. Wydarzenie kulturalne w ramach rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Co roku, w dniu 11 listopada, władze Gminy zawsze pamiętają o tej ważnej rocznicy i święcie narodowym, które należycie strają się pielęgnować. – Chcieliśmy, żeby w dniu 11 listopada, w Łabowej odbył się koncert z polską piosenką, by w ten piękny sposób nawiązać do naszej polskości i tradycji – opowiadają wolontariusze stowarzyszenia.

Dzęki dofinansowaniu, w ramach zadania powstał także spot „Kolor mój to biało – czerwony”. – Organizacja osób do spotu, zdecydowanie była wyzwaniem. Udział w nim bowiem wziął Tomasz Lach (strażak), Jan Dobrzański (zegarmistrz), Andrzej Plata (motocyklista), dzieci z gminy Łabowa, panie z KGW z Gminy Łabowa, Klub Seniora „Zgrana Paka” oraz Adam Stromidło (Prezes Zarządu Oddziału Małopolskiego PZG), dzięki któremu wszyscy z problemami ze słuchem mogą wiedzieć o co chodzi w spocie. Widząc efekt finalny włożonej pracy wiemy, że było warto poświęcić temu sporo czasu a realizator spisał się na medal – podkreślają wolontariusze stowarzyszenia.

Spot można obejrzeć min. na stronie Facebook/stowarzyszeni oraz na kanale Youtube. Przez cały listopad emitowany był także w telewizjach kablowych NTV oraz Krynica.TV, które docierają do mieszkańców z Nowego Sącza, Krynicy-Zdroju i Muszyny.

Środki otrzymane na realizację projektu przeznaczone są także na zakup dwóch masztów z flagami, które stowarzyszenie będzie mogło udostępnić placówkom edukacyjnym. 

Projekt „Kolor mój to biało-czerwony” zrealizowany został dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Kocham Polskę”

Skip to content