Będzie remont ul. Nawojowskiej, Młyńskiej i ronda pod szpitalem

Nowy Sącz jest jednym z samorządów, które otrzymały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Samorządowych. Do miasta trafi łącznie nieco ponad 16 milionów złotych. Pozwoli to rozpoczęcie przebudowy fragmentu ulicy Nawojowskiej i ulicy Młyńskiej wraz z rondem pod szpitalem.

Prezydent Ludomir Handzel przekonuje, że prace remontowe ruszą jeszcze w tym roku. W ramach prac na ulicy Młyńskiej wymieniona zostanie nawierzchnia, chodniki i krawężniki. Powstaną tu także bezpieczne przejścia dla pieszych. Na nowym rondzie będzie obowiązywać nieco inna organizacja ruchu. Jego turbinowy charakter (potoki ruchu pasa wewnętrznego i zewnętrznego nie przecinają się, dzięki czemu pojazdy są w naturalny sposób kierowane na odpowiednie wyloty ronda) ma zmniejszyć liczbę kolizji na skrzyżowaniu.

Remontu doczeka się również fragment ulicy Nawojowskiej (od cegielni do skrzyżowania z ul. Grodzką).

Przetarg na wyłonienie wykonawcy obu inwestycji ma zostać ogłoszony w najbliższym czasie.

 1. Nie dopuszczać Handzla do tych inwestycji !!!
  On nie ma z tymi inwestycjami wiele wspólnego
  Inwestycje powstaną dzięki finansowaniu od Rządu PiS
  Wyremontowane ulice ma otworzyć Pani Przewodnicząca Iwona Mularczyk, bo to jej zasługa !!!

 2. Miejmy nadzieję, że ul. Młyńska nie zostanie potraktowana po macoszemu i nie skończy się tylko na face liftingu. Obecne oznakowanie zakładające możliwość ruchu pojazdów tylko do 2,5t jest jakimś nieporozumieniem, zresztą kto to przestrzega i kto egzekwuje? Wyłączenie z ruchu części pasa prowadzącego od ronda w kierunku szpitala skutkujące tym, że samochody skręcają w prawo do szpitala wykonując zmianę pasa na lewy powoduje bardzo niebezpieczne i niepotrzebne sytuacje (pozostałość po próbach wprowadzenia opłat na wjazd do szpitala). Brakuje również powielonego oznakowania dotyczącego zakazu zatrzymywania na chodniku, w górnej części ulicy Młyńskiej – brak działań odpowiednich służb i przymykanie oka podczas remontu szpitala ma teraz swoje skutki. Oczywiście pasowało by również dokończyć inwestycję związaną z budową “placu utwardzonego do dyspozycji mieszkańców” – na obecną chwilę to lepsza była już ta dotychczasowa zieleń.

 3. Bandytyzm Handzla trwa !
  Wyłączona sygnalizacja świetlna na rondzie przy szpitalu w Nowym Sączu powoduje że na rondzie jest niebezpiecznie !

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Warto zobaczyć
Rodzina, przyjaciele, samorządowcy i mieszkańcy towarzyszyli w ostatniej drodze Mariana Cyconia
Skip to content