Dobiega końca remont budynku Pogotowia Ratunkowego

Dobiegają końca remonty na terenie siedziby Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Cały teren przy ul. Śniadeckich zyskał już nowe ogrodzenie, a duży budynek, w którym mieszczą się garaże jest już po generalnej modernizacji. Koszt inwestycji przekracza milion złotych – środki pochodzą  z budżetu Pogotowia.

To prace, które trzeba było pilnie wykonać – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Budynki nie były remontowane od kilkudziesięciu latnie nadawały się do bezpiecznego użytku. Przypomnę, że zaczęliśmy remonty już dwa lata temu, a teraz większa ich część dobiega końca.

Wszystkie prace to kontynuacja założeń Programu naprawczego wdrożonego w Pogotowiu w 2019 roku po objęciu funkcji dyrektora przez Bożenę Hudzik.

W ubiegłym roku przeprowadziliśmy remont dużego budynku garażowego z zewnętrz – mówi dyrektor SPR Bożena Hudzik.Teraz kończymy prace wewnątrz.

Dzięki modernizacji udało nam się wydzielić dodatkowe pomieszczenia, w których znajdzie się archiwum i magazyn środków dezynfekcyjnych. Ponadto, stworzyliśmy przestrzeń dla ratowników wracających po wyjazdach do pacjentów covidowych. Znalazła się tam komora dekontaminacyjna dla ratowników, pomieszczenie do dezynfekcji rąk i bezpośrednie przejście do karetki, która również będzie poddana dekontaminacji. To znacznie ułatwi pracę i ograniczy niebezpieczeństwo ewentualnego rozprzestrzeniania się wirusa.

Koszt montażu ogrodzenia to 600 tysięcy złotych, remont budynku garażowego – 400 tysięcy złotych.

Skip to content