W ciągu najbliższych dwóch tygodni Sąd Koleżeński podejmie decyzję dotyczącą zawieszenia w prawach radnych PO

Taki wniosek do krakowskiego Sądu Koleżeńskiego skierował Zarząd Miejski Platformy Obywatelskiej w Nowym Sączu. Sprawa dotyczy zawieszenia w prawach członka partii dwóch sądeckich radnych PO Józefa Hojnora i Grzegorza Fecko. Powodem takiej decyzji mają być głosowania podczas obrad Rady Miasta, w trzech przypadkach radni głosowali inaczej niż ich klubowi koledzy. Jednak, jak można się domyślać, przyczyną wniosku jest sprawa spalarni. Bo to m.in. glosy tych radnych spowodowały, że wycofano projekt uchwały dotyczący zmian w studium zagospodarowania przestrzennego. Ponadto radni publicznie domagali się rzetelnej debaty społecznej dotyczącej funkcjonowania spalarni w centrum miasta.

Proszę zwolnić mnie z komentowania pomówień – mówi w rozmowie z nami radny Józef Hojnor, i, jak dodaje, służbę wykonuje dla ludzi, zgodnie z prawem PO i regulaminem KO.

Komentować wniosku nie chce także na razie radny Grzegorz Fecko, który odsyła nas do przewodniczącego klubu Koalicji Obywatelskiej Leszka Zegzdy oraz szefa PO w Nowym Sączu Michała Słowika. Obydwaj panowie, jak mówią, dla dobra partii, nie będą się do czasu wyjaśnienia sprawy publicznie wypowiadać.

Decyzja dotycząca radnych zapadnie w ciągu dwóch najbliższych tygodni, mówi z kolei Jakub Kosek przewodniczący Regionalnego Sądu Koleżeńskiego. Nie potwierdza, czy wnioskowany okres zawieszenia to 18 miesięcy.

Co ciekawe, radny Tadeusz Gajdosz, który w sprawie spalarni głosował tak samo jak jego klubowi koledzy, został „ukarany” jedynie upomnieniem. Radny mieszka na osiedlu, na którym planowana jest budowa spalarni. Przeciw inwestycji protestują mieszkańcy osiedla a już za kilkanaście miesięcy wyborcy radnego.

Szczegóły w materiale filmowym.

Skip to content