Więcej wypadków i kolizji. Jest też ofiara śmiertelna. Święta Wielkanocne na drogach mniej bezpieczne niż rok temu

źródło: PSP w Nowym Sączu

W okresie Świąt Wielkanocnych na drogach naszego regionu pojawiło się więcej niż zwykle policjantów. Prowadzili oni wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom goszczącym na Sądecczyźnie.

Świąteczny weekend zakończył się tragicznym wypadkiem w miejscowości Niecew, w którym zginął 89-letni kierowca suzuki.

Z analizy przeprowadzonej przez policjantów drogówki wynika, że w okresie od 15 do 18 kwietnia br. na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego doszło do 18 kolizji oraz 3 wypadków drogowychw których poszkodowanych zostały dwie osoby, a jedna zginęła. 

Do najtragiczniejszego w skutkach zdarzenia doszło w Poniedziałek Wielkanocny (18 kwietnia br.) w miejscowości Niecew, gdzie na skrzyżowaniu dróg zderzyły się dwa samochody osobowe marki Suzuki oraz Audi. W wyniku poniesionych obrażeń na miejscu wypadku zmarł 89-letni kierowca suzuki. Przez wiele godzin w Niecewie policjanci wykonywali liczne czynności, które pozwolą dokładnie wyjaśnić przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Dla porównania w czasie ubiegłorocznych Świąt Wielkanocnych (2-5 kwietnia 2021 roku) policjanci odnotowali 15 kolizji i 4 wypadki, w wyniku których rannych zostało 5 osób.

Mimo licznych ostrzeżeń Policji, by nie siadać za kierownicą po spożyciu alkoholu, w dalszym ciągu wiele osób lekceważy te apele. Podczas wielkanocnego weekendu funkcjonariusze zatrzymali na sądeckich drogach 4 nietrzeźwych kierujących, z czego dwóch nie miało uprawnień do kierowania pojazdami, w tym jeden z nich poruszał się pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Niechlubny rekordzista 16 kwietnia br. około godziny 18:40 jechał przez Piwniczną-Zdrój mając w organizmie ponad 2 promile. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy.

Dodatkowo policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę z orzeczonym przez sąd zakazem prowadzenia pojazdów oraz kierowcę z cofniętymi uprawnieniami z powodów zdrowotnych.

Skip to content