Mieszkańcy osiedla Nawojowska zaprosili prezydenta, rozmawiano o spalarni odpadów.

Blisko dwie godziny trwało otwarte spotkanie mieszkańców osiedla Nawojowska – temat to planowana w tym miejscu budowa spalarni odpadów. W spotkaniu uczestniczył prezydent Ludomir Handzel oraz radni. Mieszkańcy osiedla zdecydowanie sprzeciwiają się inwestycji, która ma zostać zlokalizowana w bliskim sąsiedztwie ich domów i mieszkań.

Obawiają się nie tylko wpływu spalarni na środowisko i swoje zdrowie ale także zakorkowania miasta bo, według wyliczeń inwestora, dziennie będzie tu przyjeżdżać ok. 40 tirów.

Prezydent przekonywał, że żadne decyzję jeszcze nie zapadły i najważniejszy jest dla niego głos mieszkańców, stąd pomysł zorganizowania referendum. Referendum tak, mówił podczas spotknia radny Józef Hojnor, ale najpierw rzetelne i obiektywne informacje na temat funkcjonowania spalarni w specyficznych warunkach Kotliny Sądeckiej i jej wpływu na zdrowie mieszkańców. Radny proponuje także przeprowadzenie wcześniej audytu komunalnego, który pokaże jak spalarnia wpłynie na funkcjonowanie spółek miejskich – MPEC i NOVA.

Szczegóły w materiale filmowym.

Skip to content