„Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka” – wicedyrektor MZD odpowiada na pismo mieszkańca

„Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata” to odpowiedź z-cy dyr. MZD w Nowym Saczu Dawida Janika, na pismo przewodniczącego Zarządu Osiedla Poręba Mała Błażeja Targosza.

Przewodniczący w październiku ub. roku zwrócił się z prośbą do prezydenta o zabezpieczenie, jeszcze przed zimą, pęknięć w asfalcie. W związku z tym, że takich remontów nie dokonano, wysłał pismo ponownie.

W odpowiedzi z-ca dyrektora MZD wyjaśnia, i tu cytat: „gdyż takiej atencji Pan się domaga (…) że jest Pan ostatnią osobą na świecie, która miałaby moralne prawo wytykać zaniedbania ze strony Miasta Nowego Sącza”. I jak pisze dalej urzędnik miejski: „Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata a belki we własnym oku nie dostrzegasz?”

To kuriozum, mówi przewodniczący zarządu osiedla Błażej Targosz, w ciągu trzynastu lat pracy w urzędzie, nie spotkałem się nigdy z takim przypadkiem, nie tylko w Nowym Sączu ale i całej Polsce.

Wpis v-ce dyrektora Dawida Janika stał się sławny w całym kraju, sprawą zainteresowały się ogólnopolskie media a internauci komentują sposób formułowania pism urzędowych. Jak donosi Gazeta Krakowska, v-ce prezydent Artur Bochenek odbył już rozmowę dyscyplinującą z urzędnikiem, miał go również poinstruować jak powinny wyglądać takie pisma.

Szczegóły w materiale filmowym.

Skip to content