Łańcuch solidarności z Ukrainą i grupa pomocy na facebooku

Już jutro (niedziela) o godzinie 13.00 na sądeckim Rynku odbędzie się kolejna akcja mająca na celu pokazanie wsparcia ogarniętej wojnie Ukrainie. Akcja nosi tytuł „Sądecki łańcuch solidarności z Ukrainą”. Jej organizatorem jest Jakub Bocheński.

Przyjdź i pokażmy razem nasze wsparcie dla Ukrainy – podkreśla aktywista.

Jakub Bocheński założył także w mediach społecznościowych grupę pn. Sądecka pomoc dla Ukrainy, gdzie można umieszczać a także szukać informacji o wszelkich formach pomocy od Sądeczan dla Ukrainy oraz osób przybywających z Ukrainy na Sądecczyznę.

Ta grupa została utworzona dla osób z Ukrainy, które zmuszone są uciekać i szukać bezpiecznego schronienia poza granicami swojego kraju ale przede wszystkim też dla Sądeczan oferujących swoją pomoc. Znajdziecie tu ogłoszenia o użyczeniu/wynajmie Wam mieszkań, pokoi, domów z całej ziemi sądeckiej oraz innych formach pomocy. Apeluje do osób umieszczających posty aby była to realna pomoc. Rozumiem, że nie każdy z nas może oddać swoje mieszkanie całkiem za darmo ale wojna to nie sytuacja na której należałoby zarabiać, tak jak w normalnych okolicznościach. Nie masz mieszkania, nic nie szkodzi,naprawdę liczy się każda forma pomocy od ubrań po jedzenie, leki … chcesz pomóc, napisz post co możesz zrobić a z pewnością znajdą się potrzebujący.🇺🇦 jesteśmy z Wami sercem i myślami, wspólnie damy radę – dodaje Jakub Bocheński.

Jeśli ktoś jest zainteresowany wpłaceniem pieniędzy działa specjalna strona na portalu zrzutka.pl

https://zrzutka.pl/ra66wc

Tu można wpłacać datki, za które zostaną zakupione środki potrzebne na Ukrainie. Sołtys Krościenka k. Ustrzyk (polsko-ukraińskie przejście graniczne) kwateruje uchodźców w szkole. Pilnie potrzebuje:

Środków czystości
Pieluch i pampersów
Środków higieny osobistej
Wody
Żywności długoterminowej: cukier itp.
Batony

Dodatkowo są potrzebne środki medyczne, które będą przekazane do Lwowa.

Skip to content