Stadion Sandecji na ponad 8 tys. miejsc. Radni wyrazili zgodę na zwiększenie obiektu

Rada Miasta wyraziła zgodę na budowę stadionu Sandecji na 8 111 miejsc. Jak mówił prezydent Ludomir Handzel, takie było zapotrzebowanie społeczne, w szczególności kibiców Miejskiego Klubu Sportowego Sandecja. Poza tym, większy obiekt ma umożliwić pozyskiwanie sponsorów i zwiększenie wpływów ze sprzdaży biletów. Budowa ma też być bardziej ekonomiczna i tańsza niż rozbudowa w przyszłości istniejącego już obiektu.

Koszt całej inwestycji to 75 mln zł. W związku z rozbudową 25 mln zł zostanie przesunięte z transzy, przeznaczonej pierwotnie na budowę urzędu miasta (cała inwestycja realizowana jest z kredytu). Wiadomo także, że wbrew wcześniejszym planom, obok stadionu nie będzie budowany budynek administracyjny a miasto musi szukać innej lokalizacji.

I choć wszyscy radni zgodnie podkreślali, że nie są przeciwni budowie stadionu, to pojawiły się wątpliwości. Padały pytania o kredyt, który mieszkańcy będą musieli spłacać do 2038 roku i czy w związku z tym miasto będzie stać na kolejny, tym razem przeznaczony na budowę urzędu. Radni chceli także wiedzieć jaki będzie koszt utrzymania większego obiektu.

Ostatecznie uchwałę przegłosowano. Siedmu radnych nie wzięło udziału w głosowaniu, piętnastu było za, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Szczegóły w materiale filmowym.

Skip to content