Polski Ład – dyżur ekspertów ZUS i KAS dla przedsiębiorców z Nowego Sącza i Limanowej

fot: ZUS

W najbliższy poniedziałek (24 stycznia) odbędzie się wspólny dyżur telefoniczny ZUS i Krajowej Administracji Skarbowej na temat „Polskiego Ładu”.  Obydwie instytucje oferują również kompleksowe wsparcie dla przedsiębiorców w postaci: webinariów, poradników i indywidualnej pomocy w swoich placówkach.

Przepisy „Polskiego Ładu” wprowadziły zmiany podatkowe, a także zmiany w sposobie wyliczania, rozliczania i opłacania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Przygotowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Krajową Administracją Skarbową pakiet wsparcia dla przedsiębiorców obejmuje m.in.: telefoniczne dyżury ekspertów, szkolenia przez internet (webinaria), indywidualną pomoc w placówkach ZUS i KAS.

Poniedziałkowego dyżur skierowany jest do przedsiębiorców i biur rachunkowe z Nowego Sącza i Limanowej.

Eksperci ZUS i Urzędu Skarbowego z Nowego Sącza będą czekać na pytania 24 stycznia w godz. od 9.00 do 12.00 pod numerem telefonu:

·       Zakład Ubezpieczeń Społecznych – 18 449 85 45;

·       Urząd Skarbowy – 18 547 38 34

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane ze zmianami w ramach „Polskiego Ładu” można znaleźć na stronach internetowych obydwu instytucji:

·       zmiany składki zdrowotnej od 2022 r.: https://www.zus.pl/o-zus/o-nas/programy-transformacji-cyfrowej-zus/zmiany-od-2022-r./faq

ZUS zaprasza również na szkolenia on-line. Informacje na ten temat:  https://www.zus.pl/o-zus/kalendarium/szkolenia.

Skip to content