Pożar w Barcicach. Czy zatrzymany 46-latek jest sprawcą podpaleń?

fot. PSP w Nowym Sączu

Policjanci zatrzymali 46-letniego mieszkańca Sądecczyzny podejrzewanego o podpalenie budynków gospodarczych w miejscowości Barcice. Do pożaru doszło w poniedziałek, kilka minut przed północą. W efekcie działania ognia całkowitemu zniszczeniu uległy trzy stodoły wraz z wyposażeniem, w tym dwa ciągniki i inne maszyny rolnicze. Wstępnie straty oszacowano na kwotę ok. 300 tys. złotych.

OKOLICZNOŚCI POŻARU

Wczoraj tj. 30 listopada br., kilka minut przed północą dyżurny Komisariatu Policji w Starym Sączu otrzymał zgłoszenie o palących się zabudowaniach gospodarczych w miejscowości Barcice. We wskazany rejon pilnie zostali skierowani policjanci z Nowego i Starego Sącza, którzy na miejscu zastali straż pożarną, która prowadziła akcję gaśniczą. W pierwszej kolejności policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zablokowali całkowicie ruch na drodze krajowej nr 87 i wyznaczyli objazdy. Podejrzewając, że przyczyną pożaru może być podpalenie, funkcjonariusze równolegle podjęli  czynności mające na celu ustalenie ewentualnego sprawcy lub sprawców tego pożaru.

ZATRZYMANIE 46- LATKA

Jeszcze w trakcie trwania akcji gaśniczej, w wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze ustalili osobę, która może mieć związek z tym podpaleniem. 46-letni mieszkaniec Sądecczyzny został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, gdzie trafił do policyjnej celi.

Po ugaszeniu pożaru na miejscu zdarzenia policjanci przeprowadzili oględziny, w tym z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, przesłuchali pokrzywdzonych oraz świadków, zabezpieczyli ślady, rozpytali wielu mieszkańców na okoliczność zaistniałego zdarzenia.  

źródło: KM Policji w Nowym Sączu

Skip to content