Prezydent poleca niezwłocznie rozpocząć prace nad planem remontu ulicy Zyndrama; radni – ta dokumentacja miała być gotowa do końca roku

Mieszkańcy ulicy Zyndrama w Nowym Sączu od lat czekają na remont drogi, która jest w fatalnym stanie. Dziurawa nawierzchnia i brak poboczy przy bardzo dużym ruchu samochodów, bo część kierowców właśnie ta trasą omija zatłoczoną ulicę Węgierską. Niebezpiecznie jest nie tylko dla kierowców ale przede wszystkim dla pieszych, zwłaszcza dzieci uczęszczających do pobliskiej SP nr 9.

Temat remontu ulicy został wywołany kilka dni temu przez prezydenta Ludomira Handzla, który na konferencji prasowej poinformował, że dostał pismo od mieszkańców os. Dąbrówka (podpisów ze względu na ochronę danych osobowych nie ujawniono), którzy zwrócili się do niego z prośbą o kompleksowy remont ulicy. Mieszkańcy mieli się także skarżyć na opieszałe działanie w tej sprawie zarządu osiedla oraz radnych Teresy Cabały i Michała Kądziołki. W związku z tym, prezydent w piśmie skierowanym do dyrektora MZD Adama Konickiego, poleca niezwłocznie rozpocząć pracę nad opracowaniem kompleksowej dokumentacji projektowej.

To czysta manipulacja, mówią wywołani do tablicy radni. O remont tej ulicy starają się od kilku już lat. Najpierw zadanie zostało wpisane do budżetu na 2019 r przez prezydenta Ryszarda Nowaka, do remontu jednak nie doszło a v-ce prezydent Artur Bochenek zaproponował, żeby w kolejnym roku zacząć najpierw od dokumentacji projektowej. Na spotkanie z mieszkańcami przyszedł wówczas dyr MZD, który przedstawił mapę z naniesionym planem. Poźniej okazało się, że dokument zniknął a wg. dyrektora Adama Konickiego ukraść go mieli w trakcie spotkania … sami mieszkańcy.

Kiedy okazało się, że remont ulicy Zyndrama nie został wpisany do projektu budżetu na 2021 r. radna Teresa Cabała wniosła poprawkę, która zakładała wykonanie I etapu robót. Na prośbę v-ce prezydenta Artura Bochenka, który w zamian za wycofanie poprawki (potrzebne były środki na budowę krytego lodowiska), zadeklarował, że jeszcze w tym roku zostanie wykonany projekt, który jest niezbędny do pozyskania dofinansowania na inwestycję.

Tymczasem, jak mówili podczas konferencji prasowej radni, prezydent 19 listopada zleca zadanie, które powinno zostać zrobione do końca tego roku, bo to zostało zapisane w budżecie miasta.

Szczegóły w materiale filmowym.

Skip to content