Groził rodzinie i podpalił dom

51-letni mieszkaniec gminy Chełmiec groził domownikom, że spali dom albo wysadzi go w powietrze. Kilka dni temu podpalił kartony w jednym z pomieszczeń, w wyniku czego ogień mógł rozprzestrzenić się na cały budynek i zagrozić bezpieczeństwu pozostałych mieszkańców. Sprawca został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Ponadto okazało się, że był poszukiwany do odbycia orzeczonej przez sąd kary pozbawienia wolności.

1 listopada br. przed godziną 18, sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie o podpaleniu zabudowań, do którego miało dojść na jednej z posesji w gminie Chełmiec. Pod wskazany adres błyskawicznie zostały skierowane patrole Policji.

Po przybyciu na miejsce mundurowi ustalili, że sprawcą podpalenia garażu był jeden z domowników. 51-latek w ostatnim czasie miał odgrażać się pozostałym mieszkańcom, że spali dom albo doprowadzi do wybuchu pieca centralnego ogrzewania. Policjanci natychmiast ruszyli w teren w poszukiwaniu mężczyzny, który nie zdążył się zbytnio oddalić i wkrótce został zatrzymany. Wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu, mówił bełkotliwie. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się, że 51-latek jest również poszukiwany do odbycia kary pobawienia wolności w zakładzie karnym.

Gdy mieszkaniec gminy Chełmiec wytrzeźwiał, usłyszał od sądeckich kryminalnych zarzut kierowania gróźb karalnych oraz usiłowania spowodowania pożaru domu, który zagroziłby mieniu wielkich rozmiarów oraz zdrowiu i życiu jego mieszkańców. 51-latek po czynnościach trafił prosto do zakładu karnego, gdzie zgodnie z decyzją sądu odbędzie wcześniej orzeczoną 3-miesięczną karę. Natomiast za przestępstwa popełnione kilka dni temu grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Skip to content