Odzyskanie 4,1 mln z rekompensaty pozwoli na normalne funkcjonowanie spółki

Mówi prezes MPK Jerzy Leszczyński. Sytuacja w spółce jest napięta, a pracownicy, którzy obawiają się utraty miejsc pracy, rozpoczęli akcję protestacyjną.

Jak powiedział nam Jerzy Leszczyński, obcięcie 4 mln z 19 mln dotacji to dla spółki duża strata, dlatego konieczne jest szukanie oszczędności. Jeśli MPK odzyska te środki, to jest w stanie spokojnie funkcjonować i zrealizować zaplanowane inwestycje.

Na razie nie wiadomo z jakich środków zostanie pokryta brakujące środki. Klub radnych PiS WNS zadeklarował, że poprze uchwałę przekazującą brakującą kwotę z tzw. wolnych środków, zaznaczając jednocześnie, że nie zgodzi się by odbyło się to kosztem dopłat do wody i ścieków.

Kolejną dyskusję na ten temat zaplanowano w porządku obrad wtorkowej Rady Miasta.

 1. Gdzie Handzel tam bieda, nędza i dziadostwo !
  Handzel doprowadził Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK) w Nowym Sączu do bankructwa !
  MPK Handzla to:
  – brudne przystanki
  – przystanki z rozbitymi szybami
  – brak automatów biletowych na przystankach i w autobusach
  – brak biletów czasowych, a zatem możliwości przesiadania się
  – są linie gdzie autobusy kursują co 2-3 godziny, więc są nieprzydatne dla ludzi
  – są linie gdzie autobusy kursuja do godziny 16.00 lub 18.00
  – autobusy jeżdżą prawie puste (wożą powietrze)
  – po wprowadzeniu darmowych przejazdów, jeszcze mniej ludzi jeździ autobusami
  – Handzel marginalizuje komunikację miejską, nie ma buspasów,
  -samochodami można jeździć po chodnikach i trawnikach pod sam sklep i instytucję, więc po co korzystać z komunikacji miejskiej

  Ogólnie, nikt z MPK nie korzysta, a załoga krzyczy “dajcie nam pieniądze, chcemy dalej wozić powietrze !!!”
  Do wożenia powietrza niech wam da Handzel z własnej kieszeni !!!
  PiS da wam pieniądze jak zaczniecie wozić pasażerów !!!

  Dlaczego nie strajkują załogi w Krakowie i Tarnowie ?
  Bo tam jest normalność, tam za komunikację miejską się płaci ! I tam mimo opłat wozi się pasażerów, bo zbiorowa komunikacja miejska jest konkurencyjna w stosunku do prywatnych samochodów !

  HEJ ZAŁOGA MPK W NOWYM SĄCZU
  HANDZEL OBIECAŁ LUDNOSCI DARMOWĄ KOMUNIKACJĘ TO NIECH WAM TERAZ ODDA BRAKUJĄCE 4 MILIONY, ZABRANE WAM Z PŁATNYCH BILETÓW !

 2. PANIE HANDZEL
  ODDAJ PAN PIENIĄDZE ZABRANE ZAŁODZE MIEJSKIEGO PRZEDSIĘBIORSTWA KOMUNIKACYJNEGO W NOWYM SĄCZU WSKUTEK WPROWADZENIA PRZEZ PANA DARMOWEJ KOMUNIKACJI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. A RADA Nadzorcza, w skład której wchodzi bankowiec, tudzież prezes grodzkiej spółdzielni nie ma pomysłu?. A może trzeba zacząć od ich wynagrodzeń?.może trzeba obniżyć wynagrodzenie Radzie Nadzorczej!!!!!!. Czy napewno rada Nadzorcza troszczy sie o załogę????. Fajnie się rządzi jak w spółdzielni dają kasę ich mieszkańcy a do MPK daja kasę także mieszkańcy miasta. A może by tak ruszyć główka????

 4. Mieszkańcy Nowego Sącza !

  Dodajcie nam 4.1 mln złotych, co pozwoli nam funkcjonować na dotychczasowym poziomie, czyli będziemy dalej wozić powietrze zamiast pasażerów !!!

  Załoga MPK Nowy Sącz

 5. Prezes i Rada nadzorcza MPK rocznie pochłania duuużą suuumkę. Może mieszkańcy Nowego Sącza, którzy sponsorują darmozjadów powinni im obniżyć wynagrodzenie do szeregowego pracownika. Bo czym się różni Prezes i jego zastepca oraz członkowie rady nadzorczej od zwykłego pracownika, który jako kierowca codziennie naraża swoje zdrowie prowadząc autobus?

 6. Jak zwykle „ zatroskany prezydent” gada głupoty jak to martwi się o rodziny a jak zwalniał ludzi to miał ich gdzieś. A teraz zatroskany zakłamany i myśli ze wszyscy ludzie to głupcy. Bierze oświacie bo przecież nikt z dyrektorów się nie odezwie ze ciagle ma oświatę gdzieś

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Warto zobaczyć
Policjanci zatrzymali oszusta, który wyłudził od seniorki 22 tysiące złotych
Skip to content