Nocne pożary budynków w Brzeznej i Młodowie

14 września Sądeccy strażacy rozpoczęli od gaszenia pożarów budynków, które powstały w nocy. Do pierwszego pożaru  zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz 6 zastępów OSP zadysponowane zostały godzinie 1.24 do Brzeznej. Palił się tam drewniano-murowany, parterowy budynek mieszkalny.

W chwili przyjazdu Straży Pożarnej budynek był objęty pożarem w całości, ogień wydostał się na zewnątrz. Będący na miejscu właściciel poinformował, że w budynku nie ma ludzi, jest to pustostan. Działania Straży Pożarnej polegały na podaniu prądów wody z zewnątrz budynku i stłumieniu płomieni. Rozebrano przepaloną, drewnianą konstrukcje dachu, usunięto na zewnątrz, pocięto na części i dogaszono. Po przyjeździe koparko-ładowarki zburzono drewniane ściany i strop, które następnie usunięto na zewnątrz i dogaszono. Działania gaśnicze strażaków trwały siedem godzin i zakończone zostały o godzinie 8.28.

O 5.24 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz 12 zastępów OSP zadysponowane zostały do pożaru w Młodowie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że palił się budynek gospodarczy, który był całkowicie objęty ogniem. W sąsiedztwie znajdował się drugi budynek gospodarczy. Działania strażaków  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz  podaniu prądów gaśniczych na palący się budynek. Zorganizowano zaopatrzenie wodne metodą przetłaczania z przybyłych zastępów a następnie dowożono wodę z hydrantu oddalonego o 3 km. Kolejne działania polegały na ewakuacji mienia zgromadzonego w budynku. Dokonano rozbiórki konstrukcji budynku przy użyciu pilarek i sprzętu burzącego. Przelewano nadpalone elementy. Działania  strażaków trwały pięć godzin i zakończone zostały o godzinie 10.23. Przyczyny obu pożarów są nieustalone.

Skip to content