Bezpłatne badania dla pań z powiatu nowosądeckiego

3 września 2021 r. w Krynicy-Zdroju panie z Powiatu Nowosądeckiego będą mogły wykonać bezpłatną mammografię (mobilna pracownia przy Pasażu Krynickim, ul. Kraszewskiego 1). Dotyczy to pań w wieku 50 – 69 lat, a badania będą prowadzone w godzinach 8.00 – 14.00.
Badania finansowane są przez NFZ i dotyczą pań ubezpieczonych i tych, które nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.
Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.
Przed badaniem wymagana jest rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.
Więcej informacji na temat mammografii na stronie www.mammo.pl.

Skip to content