Napadł na 18-latka. Grozi mu 12 lat

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu  zatrzymali 22-letniego sądeczanina podejrzanego o rozbój. Mężczyzna już usłyszał zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za ten czyn grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 16 lipca br. w godzinach popołudniowych w Nowym Sączu. Jak wynika z ustaleń policjantów, do siedzącego na ławce w parku 18-latka podjechał na rowerze mężczyzna, który zapytał go, ile posiada przy sobie pieniędzy. Gdy 18-latek nie chciał odpowiedzieć, mężczyzna stał się agresywny i zaczął mu grozić, że go pobije. Młody mieszkaniec województwa śląskiego z obawy o swoje zdrowie i życie wyciągnął z portfela 600 złotych, które następnie sprawca wyrwał mu z ręki i odjechał. Pokrzywdzony, gdy tylko ochłonął udał się do sądeckiej komendy, gdzie o zdarzeniu powiadomił policjantów.

Natychmiast po otrzymanym zgłoszeniu sądeccy kryminalni zaczęli działać. Ustalili przebieg zdarzenia i rysopis sprawcy, po czym przystąpili do przeszukiwania terenu. Już kilka godzin po zdarzeniu mężczyzna podejrzewany o ten czyn trafił w ręce sądeckich policjantów. W trakcie przeszukiwania ulic miasta, na osiedlu Kaduk, funkcjonariusze zauważyli młodego mężczyznę jadącego na rowerze, który odpowiadał rysopisowi sprawcy. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Po nocy w policyjnej celi, w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Sączu usłyszał zarzut dokonania rozboju. Natomiast 19 lipca br. 22-latek został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Nowym Sączu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo, grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. 

źródło: KM Policji w Nowym Sącz

Skip to content