25. Jubileuszowy Jesienny Festiwal Teatralny – znamy repertuar

“Jesteśmy pełni nadziei i optymizmu, że na przełomie września i października, będziemy mogli otworzyć szeroko drzwi do „świątyni sztuki”, w jaką na kilka jesiennych tygodni zamieni się budynek Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu, które po raz pierwszy wspólnie ze Stowarzyszeniem Animatorów Kultury i Teatrem Robotniczym im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu, zaserwuje nader smakowite dania teatralne (a przy okazji także muzyczne). Dania te zaspokoją z pewnością potrzeby kulturalne szerokiego grona widzów, zarówno wytrawnych znawców teatru, jak i tych, dla których starosądeckie spotkanie z teatrem będzie pierwszym w życiu. Zagwarantują to renomowane polskie teatry, ze stołecznym Teatrem Narodowym na czele, czy uwielbianymi przez publiczność festiwalową teatrami – Kwadrat, Kamienica, Gudejko, Capitol oraz znakomici twórcy, reżyserzy spektakli, aktorzy i muzycy. Będzie klasycznie, współcześnie, familijnie (za sprawą niedzielnych spektakli Teatru Lalek Rabcio), komediowo, muzycznie (jeden spektakl muzyczny i dwa koncerty z udziałem m. in. Miejskiej Orkiestry Stary Sącz i „niskopiennej góralki” Kasi Zielińskiej, rodem ze Starego Sącza). Nie zabraknie innych sądeckich akcentów – spektakli Teatru Robotniczego im. B. Barbackiego i Teatru 13 oraz wystawy fotografii Jerzego Cebuli i Andrzeja Ramsa. A może – jak powiedział także przed rokiem pan Burmistrz – pojawi się „wstrząs, katharsis, które na ten moment innego czasu uwolnią nas od bieżących spraw”.

W sumie 19 tytułów (w tym kilka nowości i premier), ponad 30 spektakli i koncertów, wernisaż wystawy i jeszcze na dodatek kilka spotkań z artystami w ramach cyklu „Scena bliżej widza”. Smakowicie, jak przystało na jubileuszową, 25. edycję Jesiennego Festiwalu Teatralnego.”

Sprzedaż biletów ruszy 23 lipca.

A oto szczegółowy program Festiwalu:

28.09. (wtorek) – godz. 17.00 i 20.00

Teatr GUDEJKO z Warszawy

„DZIWNA PARA” Neila Simona

Reżyseria: Wojciech Adamczyk

Obsada: Artur BARCIŚ, Cezary ŻAK, Witold WIELIŃSKI, Wojciech WYSOCKI, Piotr SKARGA, Katarzyna ŻAK, Viola ARLAK.

28.09. (wtorek) – godz. 19.15

Wernisaż wystawy fotografii Jerzego Cebuli i Andrzeja Ramsa „TEATR [WASZ] WIDZĘ OGROMNY…”

29.09. (środa) – godz. 17.00 i 20.00

Teatr GUDEJKO z Warszawy

„LOTTO” Wasilija Sigariewa
Reżyseria: Maciej Wojtyszko
Obsada: Magdalena WÓJCIK, Joanna KUROWSKA, Edyta HERBUŚ, Radosław PAZURA, Andrzej POPIEL, Robert WABICH/ Sławomir ORZECHOWSKI, Roman BUGAJ.

PREMIERA

1.10. (piątek) – godz. 17.30 i 20.30

Teatr NARODOWY z Warszawy

„KILKA DIEWCZYN” Neila LaBute’a

Reżyseria: Bożena Suchocka

Obsada: Anna GRYCEWICZ, Justyna KOWALSKA, Beata ŚCIBAKÓWNA, Patrycja SOLIMAN, Grzegorz MAŁECKI.

3.10. (niedziela) – godz. 16.00

Familijna niedziela z Teatrem Lalek RABCIO z Rabki Zdroju

„PINOKIO” Jarosława Antoniuka , na motywach Carla Collodiego

Reżyseria: Jarosław Antoniuk

Obsada: Krystyna KACHEL, Agnieszka KWIATKOWSKA, Ewelina KLOCEK, Urszula TYLEK, Piotr SERAFIN, Łukasz ŁĘCKI, Filip BOCHENEK.

4.10. (poniedziałek) – godz. 17.30 i 20.00

Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego z Nowego Sącza

„MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ” Gabrieli Zapolskiej

Reżyseria: Janusz Michalik

PREMIERA

5.10. (wtorek) – godz. 17.30 i 20.30

Teatr KAMIENICA z Warszawy

„NIESPODZIANKA” Pierre’a Sauvila

Reżyseria: Emilian Kamiński

Obsada: Paulina HOLTZ, Małgorzata SADOWSKA, Sambor CZARNOTA, Paweł BURCZYK, Krystian KUKUŁKA.

7.10. (czwartek) – godz. 17.00 i 20.00

Teatr CAPITOL z Warszawy

„KOCHANE PIENIĄŻKI” Raya Cooneya

Reżyseria: Jerzy Bończak

Obsada: Anna KORCZ, Tomasz SCHIMSCHEINER, Andrzej POPIEL, Waldemar OBŁOZA, Robert WABICH, Alżbeta  LENSKA, Lesław ŻUREK, Sebastian KONRAD.

8.10. (piątek) – godz. 18.00

Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego z Nowego Sącza

„BOLEK I ŻABUSIA” Marii Molendy

Reżyseria: Monika Ślepiak

Obsada: Dorota KACZMARCZYK, Elwira MICHALSKA,  Irena MICHALSKA, Beata SZCZYPUŁA, Iwona ZNAMIROWSKA, Mieczysław FILIPCZYK, Kamil JAKUBOWSKI, Adam KAMIŃSKI, Zbigniew KUKLA, Janusz MICHALIK, Marcin RUCHAŁA.

9.10. (sobota) – godz. 18.00

Agencja Artystyczna C.D.N. z Krakowa

„JUDY”

Tekst i reżyseria: Sławomir Chwastowski

Obsada: Hanna ŚLESZYŃSKA, Hubert PODGÓRSKI / Piotr TOŁOCZKO.

10.10. (niedziela) – godz. 16.00

Familijna niedziela z Teatrem Lalek RABCIO z Rabki Zdroju

„KOMINIARCZYK” na podstawie bajki Jiri Volkera „O kominiarzu”

Scenariusz i reżyseria: Jarosław Antoniuk

Obsada: Filipa BOCHENEK, Krystyna KACHEL, Agnieszka KWIATKOWSKA, Łukasz ŁĘCKI, Urszula TYLEK, Piotr SERAFIN.

11.10. (poniedziałek) – godz. 17.00 i 20.00

Stowarzyszenie  MUZA DEI z Czeladzi

Teatr Klasyki Polskiej

„ZEMSTA” Aleksandra Fredry

Reżyseria: Michał Choromański

Obsada: Jarosław GAJEWSKI, Monika PAWLICKA, Dariusz KOWALSKI, Cezary ŁUKASZEWICZ, Maja HIRSCH, Łukasz LEWANDOWSKI, Leszek ZDUŃ, Paweł LIPNICKI, Henryk GOŁĘBIEWSKI.

13.10. (środa) – godz. 17.00 i 20.15

Agencja Artystyczna TJ TADEUSZ CHUDECKI z Lipkowa

„ANIOŁ I KOBIETY” Jerzego A. Masłowskiego

Reżyseria: Agnieszka Warchulska

Obsada: Maria PAKULNIS, Tadeusz CHUDECKI, Agnieszka WARCHULSKA, Viola ARLAK, Saksofonista /muzyka na żywo/, Pies Szaras.

14.10. (czwartek) – godz. 18.00

Teatr 13 z Nowego Sącza

„NIEDŻWIEDŹ W BANKU” wg Antoniego Czechowa

Reżyseria: Jacek Mazanec

Obsada: Magdalena KURNYTA, Małgorzata SOWA, Grzegorz KMIECIK, Janusz MICHALIK.

16.10. (sobota) – godz. 18.00

Koncert „ET IN TERRA PAX” w wykonaniu Miejskiej Orkiestry STARY SĄCZ pod dyrekcją Georga Weissa,

z gościnnym udziałem: prof. Jakuba BOKUNA – klarnet,  ks. dra Rafała LUPY (Szwajcaria) – tekst  i Adriana SCHOCHA (Szwajcaria) – kotły.

17.10. (niedziela) – godz. 16.00

Familijna niedziela z Teatrem Lalek RABCIO z Rabki Zdroju

„BAJKA O KOCIE W BUTACH”

Adaptacja i reżyseria: Ireneusz Maciejewski

Obsada: Agnieszka KWIATKOWSKA, Krystyna KACHEL, Łukasz ŁĘCKI, Urszula TYLEK,

Piotr SERAFIN.

18.10. (poniedziałek) – godz. 17.00 i 20.00

„KAŚKA I DWA KLAWISZE – Historia niskopiennej góralki”

Koncert w wykonaniu: Katarzyny ZIELIŃSKIEJ i Zespołu Muzycznego KAMELEON

pod kierownictwem Hadriana Filipa TABĘCKIEGO,

z gościnnym udziałem Andrzeja PERKMANA.

19.10. (wtorek) – godz. 17.30 i 20.00

KOMPANIA TEATRALNA z Warszawy

„NIEMY KELNER” Haralda Pintera

Reżyseria: Wojciech Malajkat

Obsada: Piotr SZWEDES, Mikołaj ROZNERSKI.

20.10. (środa) – godz. 17.00 i 20.00

Agencja Produkcyjna PALMA z Warszawy

„KUMULACJA” Flavi Coste

Reżyseria: Tomasz Sapryk

Obsada: Michał MEYER, Maria DĘBSKA, Izabela DĄBROWSKA, Marcin BOSAK.

21.10. (czwartek) – godz. 17.30 i 20.00

Teatr KWADRAT z Warszawy

„UMRZEĆ ZE ŚMIECHU” Paula Elliotta  

Reżyseria: Andrzej Nejman

Obsada: Ewa WENCEL, Lucyna MALEC, Hanna ŚLESZYŃSKA, Olga KALICKA,

Marcin PIĘTOWSKI.

Dodatkowo:  spotkania z artystami z cyklu „Scena bliżej widza” w Kawiarence Festiwalowej –  wg osobnego harmonogramu.

Wszystkie wydarzenia w ramach 25. JFT odbędą się w budynku SOKOŁA w Starym Sączu – ul. Batorego 23.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie.

Skip to content