Potrącenie 14 – letniego rowerzysty na ulicy Nawojowskiej. Policja apeluje o ostrożność

Słoneczna pogoda zachęca do aktywności na świeżym powietrzu, niestety tylko wczoraj  na sądeckich drogach doszło do czterech zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie przepisów.

Tylko wczoraj sądeccy policjanci odnotowali piętnaście zdarzeń drogowych, w tym trzy wypadki i jedną kolizję z udziałem pieszych i rowerzystów.

Rano, ok. godziny 8:50 na ul. Lwowskiej w Nowym Sączu doszło do potrącenia pieszej przez kierującą samochodem marki Peugeot. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 85-letnia sądeczanka przechodziła przez wyznaczone przejście dla pieszych. Piesza z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

Następnie, w samo południe na ul. Nawojowskiej doszło do kolizji drogowej z udziałem samochodu marki Ford oraz 14-latka, który jechał rowerem po chodniku. Na szczęście chłopiec nie doznał żadnych obrażeń.

Kilka godzin później, po 15, na ul. Klasztornej potracony został chłopiec na hulajnodze. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 15-letni sądeczanin przejeżdżając na hulajnodze przez jednię w miejscu niedozwolonym, wjechał wprost przed nadjeżdżający samochód marki Volkswagen. Chłopiec z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Do kolejnego zdarzenia, gdzie poszkodowany został młody rowerzysta doszło popołudniu ok. godziny 17:40 w Mystkowie. Według wstępnych ustaleń, 14-letni mieszkaniec gminy Kamionka Wielka, jadąc rowerem na łuku drogi zderzył się z kierującym  samochodem marki  Mitsubishi. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Na miejscu pracowali policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej Policji, którzy m.in. przeprowadzili oględziny pojazdów i miejsc zdarzeń oraz sporządzili szkice sytuacyjne i dokumentację fotograficzną. Wszystkie wykonane przez nich czynności, oraz prowadzone postępowania, pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tych wypadków drogowych.

Skip to content