W Starym Sączu rusza punkt szczepień

14 maja rusza punkt masowych szczepień w Starym Sączu. Punkt znajduje się w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym (ul. Partyzantów 15). Punkt jest gotowy od kilkunastu dni.

Od dzisiaj można zapisywać się na szczepienie.
14 maja ma zostać zaszczepionych 650 osób – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Mamy zapewnione dostawy szczepionki firmy Pfizer. W minionym tygodniu sprawdzałem na miejscu stan przygotowań – wszystko było zapięte na ostatni guzik. Jesteśmy gotowi.


Na terenie hali zostało przygotowane m.in. stanowisko dla lekarza, pracownika administracji, jest też dostęp do internetu i kilka stanowisk, gdzie można się zaszczepić. Na trybunach znajduje się sektor wydzielony dla osób, które zostały zaszczepione. Oznaczone są wejścia i wyjścia, a także wjazd na parking przy hali.  
Pierwszy punkt szczepień na terenie Powiatu Nowosądeckiego znajduje się w Szpitalu Powiatowym w Krynicy-Zdroju, drugi właśnie w hali sportowej przy LO w Starym Sączu.


Na szczepieni można się zarejestrować na kilka sposobów:


– dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989

– kontaktując się z wybranym punktem szczepień  Znajdź punkt szczepień


– wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie

– poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl.

 Żeby zapisać się na szczepienie w ten sposób, trzeba się zalogować profilem zaufanym lub dowodem osobistym z warstwą elektroniczną (e-dowód). Osoby, które mają konto internetowe w bankach spółdzielczych, PKO BP lub Pekao SA mogą zalogować się do tego formularza takimi samymi danymi, jakimi logują się na swoje konto internetowe iPKO lub Inteligo w PKO BP, konto internetowe w Pekao SA lub banku spółdzielczym.

Skip to content